Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem a játszótéri...

Hogy kezeljem a játszótéri enyém-tied dolgot?

Figyelt kérdés

Ma voltunk először a kislányommal játszón, egy éves. Tavaly ősszel még irtó kicsi volt ahhoz, hogy bármire felüljön, stb, így most jött elő a kérdés bennem.


Levittük a bébitaxiját, ami elég sokfunkciós, több gyereknek megtetszett és kezdték kisajátítani, mert az jobb volt mint az övék ami semmit nem csinál. Nem tudom mi a szokás? Egy játszón minden közös? Ne szóljak semmit ha a lányom köré gyűlik 2-3 kétéves kisbaba és zenéltetni, meg berregtetni akaraja a motort, a kislányom meg csak áll megszeppenve, mert ő meg haladni akarna a taxival nem zenélgetni.


Röviden: mi a szokás a játszókon ezügyben?


2010. febr. 21. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne vidd le,így nem lesz konfliktus helyzet.Ebben a helyzetben nehéz jól dönteni,mert ha elzavarsz más gyereket,joggal,hisz azért hoztad,hogy a tied játsszon,akkor a többi gyerek és anyuka haragszik meg,ha meg oda adod,akkor meg a te gyereked lesz szomorú.Ilyen játékot ne vigyél olyan helyre ahol több gyerek is van,játszatok vele olyan parkban ahol nincs más gyerek.szerintem egy játszón csak az a közös ami ott van.Más játékával is játszanak,de ebben az ügyben az anyukák a döntőek,abból meg sosem jössz ki jol.igy inkább kerüld ezeket a konfliktus helyzeteket.
2010. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, mindig a másik járgánya/játéka érdekesebb. Én nem szoktam levinni játszóra olyan dolgokat, amihez nem szeretném hogy más is nyúljon/ játsszon vele. Ha bébitaxiztatni akarod, akkor inkább told a játszón kívül rajta, mert elkerülhetetlen, hogy valaki ne akarja kipróbálni. Ha a fiam ki akar próbálni egy járgányt, azért én megszoktam kérdezni a másik szülőt, de ezt nem mindenki teszi meg. Viszont a homokozó játékokat beöntöm a homokozóba, ahol már rengeteg van és abba nem szólók bele, hogy ki játszik vele. Mindegyik meg van jelölve és ha megyünk haza, akkor összeszedem.
2010. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem áll, nem jár, ez az egyetlen kültéri dolog amit marhára élvez. Nem akarom megfosztani őt ettől az élménytől. Imád taxizni 10 hós korától, mikor megkapta egyből ment vele, nem kellett mutogatni mire való :-)
2010. febr. 21. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Vihetnéd olyankor ezzel a játékkal a játszótérre, amikor nincs ott más. Ha meg társaság miatt mégy, akkor fent hagyhatod.

Vagy beszélhetsz a babád nevében, hogy "hű de sok baba gyűlt ide, de mi már haladnánk tovább a taxival".

2010. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ez nehéz kérdés.Olyan helyzet is elő fog fordulni, h a te kislányod játszana a máséval.És az meg neked lesz rossz érzés ha nem adják oda neki.Mert tényleg mindig a másé kell majd.Szerintem a 2-3 éves babáknak tudod finoman mondani, hogy még egy kicsit a kislányod játszik vele, aztán ök is megnézhetik.Ilyenkor úgyis figyel az anyukájuk is, és meg fogják érteni.

Ha pedig a kislányodnak megteszik valaki más járgánya, te is meg fogod az anyukát kérni h kipróbálhatjuk e.

2010. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne vigyél drága, vagy a gyereknek fontosabb játékot a játszótérre. Bizonyos fokig normális, hogy mindenki a más játékával akar játszani, az viszont már kellemetlen, ha teszem azt "szétjátsszák" vagy elromlik. Nem fogja neked senki kifizetni. Inkább vigyetek olyan játékot, amit nem sajnálsz annyira, ha valami baja esik. A kislányod meg még ha csak inkább a taxizást élvezi, nem a gyerekek társaságát, ne menjetek a játszóra.
2010. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!