Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját gyerekemet szeretném,...

Saját gyerekemet szeretném, ha a másoké nem hoz ki belőlem érzéseket?

Figyelt kérdés
30 vagyok, most gondolok először gyerekre, h boldog kapcsolatban élek, de kétségeim vannak. Nagyon szeretnék boldog családban élni, de nem indul be nálam az anyai ösztön...ez normális? Meddig kell még várnom?:( Mások gyerekei semmilyen érzést nem váltanak ki belőlem...ez felemészt.
2010. febr. 21. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az teljesen más lesz. (De nem lehet elmagyarázni.) :)
2010. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia 34 éves vagyok és most szültem 2 hónapja.

Bennem sem váltott ki más gyereke érzéseket, és nem is tudtam mit kezdeni a gyerekekkel.

Viccelődtek is a barátnőim hoyg "milyen anya leszek!" :-)

Öt éve élek párkapcsolatban és másfél éve vagyunk házasok. A baba foganása előtt fél évvel kezdtem/kezdtünk meleg szívvel gondolni gyerekre. Amióta megszületett megváltozott a világ.Imádom!!! Sokszor azon gondolkodom, hogy nem értem, hogyan lehet valakit ennyire szeretni. Nem tudok neki elég puszit adni ...elészer megölelni..... Hidd el, az anyai ösztön igazán akkor alakul ki mikor terhes leszel és elkezd benned a pici növekedni. És mikor megszületik ő lesz számodra az egész világ :-)))

2010. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
erre ne adj,és ne is agyalj rajta,totál természetes.van olyan rokonom aki sosem szerette a gyereket,nem is játszott sose velük,és amikor megszületett a sajátja,egy anyatigris lett,jó anya aki ölne a gyerekéért.pedig mindenki azt hitte,mi lesz ebből,és van olyan is aki meg mindig babusgatja szereti a gyerekeket,jól meg van velük a sajátját meg le se szarja,ott nem jöttek meg az anyai érzések.kevés akinél a hormonok nem hozzák meg,de van ilyen is.
2010. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A te gyereked és más gyereke sosem egy és ugyanaz. Én is így voltam. Nem különösebben hatott meg más gyereke. De a sajátom a világ közepe. Mindennél jobban imádom. Szerintem ezzel sokan vagyunk így. Ne aggódj! :)
2010. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)!
2010. febr. 21. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam a mai napig így van: a gyermekem a mindenem, az életem. DE: más gyermeke egyáltalán nem érdekel, sőt zavar, ha az utcán sír, hangoskodik, visít. Érdekes. A falra tudnék tőlük mászni.

Az enyém persze visíthat, az más:))))

Hidd el, jó anya leszel te is.

Ne várj soká, vágj bele:))))

2010. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. :)

Belőlem sem váltottak ki érzéseket más babák. Jó-jó aranyos, de ennyi. Sokáig mondogattam is, hogy nem akarok babát. Aztán bumm. Pozitív teszt. Jött a kétségbeesés, hogy mi lesz most, bár az már akkor sem volt kérdés, hogy megtartjuk-e. :) A terhességem alatt is kötődtem már a babámhoz, de az igazi anyai ösztön és érzés, az a szülés után tört elő belőlem. Imádom a lányomat és most már nem is értem, hogy hogyan tudtam eddig nélküle élni. :D Szerelmes vagyok belé teljesen. Szóval ne aggódj! A sajátod lesz az életed értelme! :D

2010. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam de amióta van gyerekem már gyerekekkel is megtalálom a hangot és imádom! Pedig azelőtt egyáltalán nem érdekeltek az ilyen kicsik akkor már inkább a 4-5 évesek.
2010. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!