Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 2 hónapos...

Mit csináljak 2 hónapos babámmal, hogy megkedveltessem vele a hason fekvést? Nem támasztja ki magát, nem emeli a fejecskéjét.

Figyelt kérdés
Egyszerűen utál hason feküdni, semmivel nem tudom lekötni, hogy érdekesebbé tegyem számára, csak bömböl ebben a helzetben.
2008. aug. 27. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Háát, bömbölni is fog sajnos egy darabig. Próbáld a kezedben tartva hasra fordítani, fektesd az alkarodra, esetleg sétálgatni vele a lakásban, hadd nézelődjön, közben beszélgetni hozzá, hogy most épp melyik szegletében jártok a lakásnak.

Naponta többször tedd a földre is hasra, először csak 1 percre, valami színes dologra pl. játszószőnyeg. Majd fokozatosan emeld a hason töltött percek számát. Persze ha nagyon ordít, vigasztald meg, de erőltesd egy kicsit ezt a hason fekvés témát, nagyon fontos az izom-és mozgásfejlődése szempontjából.

Az enyém is utálta a hasonfekvést, kikérte magának, de ez a kézbentartós módszer bejött.

Sok sikert! :-)

6 hós leányzó gyógytornász anyukája

2008. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én picit gyanakvóbb vagyok. Szerintem kérd ki a gyermekorvosod tanácsát is. Lehet, hogy fáj valamilye amikor hason van.
2008. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt próbáltad már hogy ülve vagy fekve a mellkasodra fekteted? Mi így vigasztaltuk meg ha sirt és azóta is a mi kislányunk imád igy feküdni rajtunk és akár órákig is képes igy aludni.

Próbáld ki hátha beválik.


Üdv: 8 hets kislány anyukája

2008. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez volt a helyzet ebben a korban. Mostanáig, most 4 hónapos a babó és már mondhatni szeret hason, a lényeg, hogy sokszor tedd hasra ki időre. Nálunk sem emelte a fejét nem támasztotta ki magát,gyógytornára került. Ott mondta a gyógytornász, hogy azért utál hason lenni mert nem bírja még el a fejét és nem tudja kitámasztani magát, de azt is mondta, hogy nagyon gyakran kell hasra tenni csak az vezet ahhoz, hogy fejlődjön, háton nem tud fejlődni a mozgása. 4X voltunk gyógytornán és azóta hihetetlen sokat fejlődött, emeli a fejét , tartja hosszú percekig és szuperül támasztja magát.És már forogn is elkezdett hasról hátra és fordítva (persze csak ritkán még). Szerintem tornáztatni kell, nekünk is megmutatta a gyógytornász, hogy hogyan kell tornásztatni, minden nap többször, és azt is mondta, hogy ha sír az jó jel,mert küzd, az lenne baj ha nem sírna(persze, ha különben szervileg nincs semmi baja).

Kitartás!!!!!!!!!!!Tornáztatni!!!!!!!

2008. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megint én, ja és már egyáltalán nem sír hason....mivel elbírja a fejecskéjét és rájött, hogy ez nem csak szenvedés.
2008. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 29. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!