Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák nektek mennyire...

Fiús anyukák nektek mennyire jön le a babátok kukijáról a bőr?

Figyelt kérdés
Nekünk már látszik a kuki feje,majdnem de nem teljesen jön még le.Ez jó?Vagy szűk?Csak azért mert a kórházi kontrollon azt mondták hogy szűk,a házidokink szerint meg jó.Most akkor mi az igaz szerintetek?
2010. febr. 19. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi idős babáról van szó?

Kisfiamnak 2 hónaposan már teljesen feljött, anyukám tanácsára én már az első hónap végén elkezdtem felhúzni, persze csak szép óvatosan.

Van olyan ismerősünk aki csak 1 évesen kezdte, most 2 éves a kicsi, s még most sem jön neki fel teljesen, valami krémmel kell kenegetni.

2010. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3 hós a fiam.Annyira örülök hogy "nem hallgattam" az itt írókra.Sokak írták hogy 1 év alatt nem tanácsos húzogatni bőrt nekik.Meg is ingott bennem a döntés,de az orvosunk meg mondta hogy igen is szép lassan kell neki "járatni" a bőrt.

Köszi a választ!

2010. febr. 19. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Pedig nem tanácsos huzigálni! Majd jól begyullad, aztán ott lesz a korai húzgálás eredménye!

Az István kórházban két doktornő is mondta ( majd később a gyermekorvosunk is),hogy 1 éves koráig tabu a kuki, majd 1 éves kor után szépen lassan fokozatosan kell felhúzni a bőrt. Nem tudom hova siet sok szülő ezzel...

2010. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudatom hogy nem mi siettetjük hanem a doki tanácsára csináljuk.És mint az előző kommentemben is írtam örülök hogy nem hallgattam az effajta véleményekre.Ugyanis nem tudom te olvastad e hogy van itt olyan akinek az 1 év felüli babájának meg sem mozdul raja a bőr?!És meséld már el nekem hogy miért gyulladna be?Az orvosunk maximálisan jó orvos és bízok a szaktudásában.
2010. febr. 20. 01:29
 5/8 anonim válasza:
42%
Szerintem is húzogatni kell.Neki nem fáj neked meg nem nagy fáradtság.
2010. febr. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Kisfiam 1 éves, mr majdnem feltudom neki teljesen húzni. Kb. 3 hós korától minden fürdésnél hátrahúztam neki, hiszen ki is kell mosni. Attól a válaszolótól kérdezem, aki azt írta, hogy nem szabad húzogatni, akkor ő hogy mossa ki?
2010. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Szia...A kisfiam masfel eves...kb 3 hetesen kezdtuk el huzogatni...minden furdesnel..kicsit...nem is fajt neki soha.Doki javaslatara...es nem gyullad be....figyelmesen es ovatosan kell csinalni.Marhasag amikor atz mondjak, hogy varj...na ja..aztan meg viszem majd mutetre.

Szoval....kb 2 het utan egyszercsak felcsuszott...semmi verzes, semmi fajas.Azota minden furdesnel felhuzom es ovatosan megmosom ott is.

2010. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Azért mondják, hogy ne húzogassuk,mert fitymaszűkületet okozhat, ha helytelen a húzogatás, még akkor is , ha óvatosak vagyunk és ez észrevétlen marad. A rossz az, hogy orvos és orvos mást mond, nincs egység, akkor pl. egy elsőfiú-gyerekes anyuka hogyan döntsön?! A babám 3 hónapos és én most kezdtem finoman, de nem tudom, mi a jó megoldás....
2010. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!