Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gyors ez egy kicsit?...

Nem gyors ez egy kicsit? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11-én volt 5 hónapos, eddig csak anyatejet evett. a doktornőnk azt mondta, el lehet kezdeni a főzeléket. ezt ő úgy képzeli, hogy a mit magunknak főzök levest, abból vegyem ki nyugodtan a zöldséget, turmixolja, és azt eheti a gyerek, aztán egy kis husi is, és 6 hónapos korára jó lenne, ha már lisztes rántással enné a főzeléket. AZ 3 HÉT!!! nekem ez egy kicsit gyors, nem mellesleg azt gondoltam, hogy az általunk fogyasztott húsleves fűszerezve van, amit én nem akarnék adni a gyerekemnek. végül, ami leginkább zavar, hogy 5 hónapon keresztül csak anyatejet fogyasztó fiamnak miért kellene 3 hét múlva már lisztes rántást is ennie?
2010. febr. 17. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát érdekes doktornénitek van. A védőnő azt mondta, hogy majd 11 hónapos korában adhatok neki a mi levesünkből zöldséget, rántásról még egyáltalán nem beszélt. Kicsit gyors a tempó, és nem is fogja bírni szerintem a gyomra. Amúgy miért akar főzeléket adni? Nincs már tejed, vagy keveset hízott? Ha el is kezded a hozzátáplálást, akkor: 3 napig reszelt almának a leve (először 1 mokkás kanál, utána 5, utána 10), utána hát mi ősszel kezdtük, akkor volt még őszibarack, annak kellett a levét, utána 2 napig sütőtök levet (Szentkirályi sütőtök bébiital). Ha ezek rendben mennek, akkor napig reszelt alma, 3 napig turmixolt őszibarack, 3 napig turmixolt sütőtök. Utána főzhetsz hozzá krumplit, azzal sűríted. Akkor már adhatsz cukkinit és gesztenyét is. És így fokozatosan. Most 10,5 hónapos a lányom, de még nem kap lisztes rántást, csak krumplival sűrítem.
2010. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem kell:)

úgy csináld, ahogy neked és a babádnak jó. nekem ezt a fiam 4 hónapos korában adta elő a gyerekorvos. bólogattam, aztán átvittem a fiamat egy olyan

dokihoz, akinek megbízom a tanácsaiban.

tehát úgy és akkor táplálj hozzá, amikor és amit a babád igényel.

2010. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kisfiam allergiás a tejfehérjére, azt mondja a doki, hogy 6 hónapos koráig derítsük ki, nem allergiás a lisztre is....
2010. febr. 17. 13:47
 4/6 A kérdező kommentje:
3650 grammal született, most 7560 g. most kevesebbet hízott, mint eddig, de szerintem egyáltalán nem gáz. nem hízhat minden héten 40 grammot.
2010. febr. 17. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A glutént, azaz a lisztet ajánlatos a 7.hónap előtt bevezetni, amikor még az anyatej a fő táplálék, a legújabb ajánlás szerint, ezt jól mondta a dokid. Ettől nem kell megijedni, Amerikában pl nem zöldséggel, gyümölccsel, hanem gabonával kezdik a hozzátáplálást. A lisztes rántás helyett én gabonapépet használtam, van a milupának pl a 7 gabonás pépje, azt elkeverheted egy kis gyümölccsel vagy zöldséggel.

A húslevesből zöldséget úgy tudom, sokkal később 10-11 hónaposan kaphatja, pont ahogy mondod, a fűszerek miatt. A főtt zöldség amúgy is egészségtelenebb mint a párolt, mert az összes tápláló anyag kioldódik a vízbe, ezért kell a krumplit, répát stb párolni és a saját főzővizével turmixolni.

Én egyébként úgy csináltam, hogy délelőtt adtam neki először 2 napig saját készítésű almalevet, aztán almát, aztán barackot, majd sütőtököt, répát, krumplit stb. 4 naponta adtam neki újabb kaját, ha az előzőből már megevett 5 kanállal. A harmadik héttől adtam neki először gluténmentes gabonapépet (DM-es kölespép) almával, barackkal aztán rá két hétre már gluténost. Húst még nem kap, 6 és fél hónapos, 5 hónapos kora óta kóstolunk, a húst a 7. hónaptól vezetjük be, nekem így mondta a védőnő.

2010. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ezek, amiket leírtatok, nagyon szimpatikusak, azt hiszem, én is így fogom. És nem fogom erőltetni a rántást sem. ha szépen eszik, és jól haladunk, akkor miért ne, de nem fogom tömni, mint a libát, hogy " ejnye, ejnye kisfiam, ma már rántást kellene enned, és még csak a kóstolásnál tartunk..."

szóval köszönöm a tippeket.

szívesen veszem a hasonló leírásokat :-)

2010. febr. 17. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!