Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etünk már üveges sütőtököt,...

Etünk már üveges sütőtököt, őszibarackot, sárgabarackot, banánt. Adtam már neki répa, sütőtök, krumpli, rizs, cékla. Már nem tuom hogy variálni. Mit adhatok még neki, ha holnap lesz 6 hós a babám és 3 hete kezdtük a csipegetést?

Figyelt kérdés
Ha újat kap,még azt is apránként kell kóstólni?mert a védőnő azt mondta hogy már nagy a kanalankénti kostóltatáshoz.Hús majd akkor érdemes bevezetni ha több zöldséget ismer? Azt hogy adjam neki,és mennyit lehet egyszerre,elsőként?
2010. febr. 16. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hét alatt kóstoltattad meg vele mindenzt?És még kombináltad is őket?Mert akkor nagyon gyors voltál.Az én gyerekem néha egy hétig is ugyanazt eszi.Nekik még nem kell a változatosság.
2010. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen.az almát,barackot kostóltattam.aztám voltunk az 5 hós oltáson,és ott mondta a védőnő,hogy adhatok neki főzelékeket is,és nem kell kostóltatni mert elég érett már 5és fél hósan a gyomruk. :( Nem tudtam hogy gyors a tempóm. :(

Rosszat tettem? küzdünk a kakival mióta hozzátáplálom.

2010. febr. 16. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Gesztenyét, meggyet is lehet neki adni, meg nem írtad az almát, gondolom azzal kezdtétek. Főzelékfélékből meg szerintem nyugodtan elkezdheted neki adni szép sorban a cukkinit, tököt, brokkolit.

Keverheted neki, amiket már adtál. Csirkemellet kell először adni, 7 hónapos kortól kaphat. Főzd meg húslevesnek, és a husikat a lével mixeld le botmixerrel teljesen pépesre. Ezt fagyaszthatod jégkockatartóban, és 1-1 kajához csak kiveszel egy kockát. Később, mikor már nagyobb mennyiségeket eszik, lehet többet is, utána lehet már neki adni cs.comb filét.

2010. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ja, és még annyit, hogy ha kaki gondok vannak (nekünk is volt az elején), minden adag kajába (ez kb. egy üveges), amit te főzöl, tegyél egy teáskanál étolajat. Ez lazítja a kakit, és amíg nem kap zöldféléket, addig adhatsz neki nagyon kevés Laevolac szirupot is. És még annyit, hogy amit tudsz, inkább főzd meg neki te, mert az üvegesek is okozhatnak szorulást. Sütőtököt is vehetsz most, szezonja van, és az üveges a nyomába se ér!! Süsd meg sütőben cikkekre vágva, és mixelve fagyaszthatod ezt is jégkockatartóban.

2010. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat! :) Sokat segítettél! :)
2010. febr. 16. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!