Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény személyi ellenében?

Babakötvény személyi ellenében?

Figyelt kérdés
Hallottatok már arról,hogy január 1-től személyi igazolvány kell a babának,hogy meglehessen nyitni a babakötvényt?ÉN ÍGY HALLOTTAM!
2010. febr. 15. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt én még nem hallottam, de ha kell is nem olyan vészes én csináltattam személyit a kisfiamnak amikor 7 hónapos volt, úgy volt, hogy utazunk az EU-ban. Ingyen megcsinálják pikk-pakk.
2010. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt csak az adókártyát írják,ez eddig is kellett hozzá.


[link]

2010. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te is a CIB bankban akarod nyitni?

Nekem onnan írták emailben, amikor kértem egy tájékoztatást, hogy kell a babának személyi.

2010. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Utolsó válasz írója vagyok!


Írtam a MÁK-nak egy emailt, amiben rákérdeztem mi szükséges a startszámla megnyitásához és külön rákérdeztem a személyire is.

Ezt a levelet kaptam:


A start-számla nyitáshoz a következő dokumentumokra van szükség:


- a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatára,


- az adókártyájára/a babakötvényes értesítő levelére,


- a családi pótlék folyósításáról szóló hatósági bizonyítványra


- a szülő azonosításához szükséges iratok.



Személyi igazolványt nem szükséges csináltatni a gyermek számára.



Üdvözlettel:



Stóhl Anikó


Családtámogatási Főosztály

2010. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Még nem tudom,melyik bankban szeretném,majd utána járok!
2010. febr. 16. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:

02-16 12:12vagyok

A CIB bankban KÖVETELIK a baba személyi igazolványát. Tegnap voltam, ott szerettem volna megnyitni. A nő meg akarta magyarázni, hogy nincs is olyan hogy babakötvény központ és hogy tavaly októbertől kötelező a babáknak személyit csináltatni. Mondom érdekes, mert a kórházban mondták volna, akkor azt mondta a nő aki intézte, hogy lehet, de nem kötelező...

Kicsit visszább vett amikor elővettem a telefonom, hogy megmutassam az emailt, amit kaptam. De még azt is felül akarta bírálni, így nem ott nyitottam meg, mert nem volt hajlandó felvenni a telefont és telefonáljon, hogy mi van. Én meg felálltam, hogy jó akkor megkötöm máshol, mert lejár a 30napos igazolás, mire a babám személyit kap. Erre mondta hogy aligha, mert más banknak is kötelessége kérni a baba személyi igazolványát.

Így én a Budapest bankban kötöttem meg, itt majdnem ugyanazok a kamatok, mint a CIBnél. Viszont az OTP-t nem ajánlom, ott lehúznak, és a kamat is minimális.

Itt meg tudod nézni a bankok ajánlatát:

[link]

2010. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy a Budapest bankban nem kértek személyit a babának. Nem is hallottak ilyenről eddig.
2010. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felháborító,nem értem,hogy lehetnek ilyen szélsőségesek a követelmények.Köszönöm!
2010. febr. 22. 07:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!