Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen illóolajat használhatok...

Milyen illóolajat használhatok párologtatásra 2 hónapos baba mellett a szoba levegőjének fertőtlenítésére?

Figyelt kérdés

Azt tudom ,hogy valamelyik eukaliptus- féle légzésleállást okozhat. Vannak még ilyen tiltott illatok?

A citrom és a narancs illatú használható? Vagy van még más ,ami levegő frissítésére, fertőtlenítésére jó.

Kicsit meg vagyok fázva és nem akarom, hogy a pici elkapja, + az egyik szobánk többször beázott és most penészedik (nem ebben a szobában alszunk, de a fürdetés és pelenkázás itt zajlik).


2010. febr. 15. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Levendula, kamilla, mandarin, narancs,ezeket nyugodtan használhatod, de csak néhány cseppet, hogy ne legyen tömény.
2010. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Levendula:Hatásai:


* Megnyugtatja a bőrt, rugalmasan, tisztán tartja, gyógyítja a bőrhibákat, megszünteti a zsírosságát, pattanásokat. Egyéb bőrproblémákat is orvosolja: ekcéma, pikkelysömör, leégés, herpesz. Segíti a horzsolások, zúzódások, sebek gyógyulását.

* Csökkenti a gyulladásokat, lazítja a dugulásokat, fertőtlenít, erősíti az immunrendszert.

* Fájdalom- és lázcsillapító hatású, nagyon jó fej-, fül- fog-és torokfájásra, rovarcsípésre. Csillapítja a mandulagyulladást.

* Oldja az izomgörcsöket, izomfájdalmakat, segíti az emésztést, enyhíti a gyomorfájást, a menstruációs görcsöket.

* Légzőszervi panaszokra is jó hatással van, csökkenti a vérnyomást.

* Csökkenti a fáradtságérzést, erősíti az idegrendszert, megnyugtat, elűzi az álmatlanságot. Eloszlatja a depressziót, a félelmeket, segít túlérzékenység idején.

* A szárított szálaival távol lehet tartani a szekrényből a molyokat.

2010. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet még a teacserjét (teafa), az is nagyon jó légfertőtlenítő.

A penészesedést minél előbb meg kéne szüntetni. Nekünk az ultra szavó nagyon bevált, csak rohadt büdös, kb. 3 napig éreztem még a szagát.

2010. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én a penész ellen 20%-os tömény ecetet használok. Amikor előjön, csak áttörlöm vele, néhány hétig jó és nem olyan erős vegyszer, mint a Savo, ami baba mellett meggondolandó.
2010. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a penész elleni tippeket, csak az a baj, hogy a tető még nincs megcsinálva és folyamatosan ázunk, amikor kicsit olvad a hó, aztán esik rá egy másik adag és így tovább... Azt mondták márciusban lesz megcsinálva, ha jó idő lesz. Utána felszedjük a lamináltat( mert az alatt is penészes), szétverjük a beépített szekrényt (mert mögötte is penészes) és tapétázás, meszelés is lesz.

Szóval addig hiába törölgetem bármivel, mert szinte folyamatosan nedves.

2010. febr. 15. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
:( "Csinos" helyzet, nem irigyellek.
2010. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!