Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felforralt, lehűtött csapvízze...

Felforralt, lehűtött csapvízzel oltjátok babátok szomját? Nektek nem klórízű így a víz?

Figyelt kérdés

Sajnos a teát sosem itta, édes levek meg úgy vélem nem alkalmasak szomjoltásra. A ti babátok mit iszik? Meddig kell nekik forralni a vizet?

7 hónapos baba anyukája


2010. febr. 11. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, de lehet már megszoktam a jó kis pesti csapvizet.
2010. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább adjál neki baba vizet. Azt nem kell forralni.
2010. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A babavizet az első 24 órában nem kell forralni, utána igen. Az elején még a tápszerét is abból készítettem, de a védőnő mondta, hogy volt már hasmenéses babája babavíztől.
2010. febr. 11. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon klóros a víz, nem is bírom meginni a csapvizet csak úgy. Mi vettünk víztisztító kancsót, és így már abszolut iható a csapvizünk, azóta nem is nagyon veszünk ásványvizet, csak néha-néha, meg ha vendégek jönnek.

Én még nem adtam a babámnak, de a teáját, ha kell neki, akkor abból csinálom: kancsóban letisztul, aztán felforralom és rá az édesköményekre. Nyáron is így adom neki majd a vizet itthon.

2010. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a babavíz nem jó, mert felbontásd után hűtőben kell tartani és 24 óra után forralni, és amennyit egy ekkora baba megiszik, nagyon nagyon nem költség és környezetkímélő megoldás. (márha 2dl-s adagokat veszel az egy hónapban 30 db pet palack), esetleg akkor éri meg ha a család is ásványvizet iszik egyébként is és akkor áttérhetnek a babavízre.

Egyébként a sima csapvíz jó, vagy többen javasolták és nekünk is az van vegyél szürő kancsót. Tényleg jobb ízű a víz utána.

2010. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy ilyen víztisztító kancsó? Én sima vízforralóban forraltam neki eddig.
2010. febr. 11. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A vízszűrő kiszűri a klórt, vízkövet, stb, de a bacikat nem, tehát azt is kell forralni.

Egyébként jó, mi is azt használjuk, így finom iható a csapvíz, amúgy borzasztó klóros, keserű.

A kancsó kb 2000 Ft, de azt csak egyszer veszed meg, viszont a szűrőbetét elég drága bele. Mi mindig akciósan veszünk többet, akkor kb 1500 FT/db-ra szokott kijönni, és nálunk 1-2 hónapig jó. Papír szerint azt hiszem 100 l víz után kell cserélni. De érzed az ízén, ha már nem jó.

2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!