Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát süssek 1 éves...

Milyen tortát süssek 1 éves szülinapra? Ajánlatok?

Figyelt kérdés
Vasárnap lesz 1 éves a lányom. Szeretnék valami finom túrótortát készíteni, amiből ő is ehetne és nincs benne puding, tejszín.. ilyesmi. Tudtok valami finom receptet?!
2010. febr. 9. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja... és zseletinosat sem szeretnék.... Esetleg almatorta....???
2010. febr. 9. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! Én banánból készítettem tortát.Palacsinta tésztába daraboltam banánt és szép vastag lapokat sütöttem ki.Kikentem egy magas hőálló edényt vajjal az ajjára tettem 3egéssz meghélyazott banán,és szeleteltem közé almát és narancsot.A palacsinta lapokat ráteritettem úgy hogy a rétegek közé szortam a felaprított gyümölcsöket(meggy,barack,alma,eper).A legtetejére palacsinta lap került amire öntöttem egy deci tejcsit.Úgy 20percre beraktam a sütőbe...fincsi volt.
2010. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt sütöttem: "piskóta" : 1 bögre kefir vagy joghurt, 1 bögre cukor (ha sokallod, tegyél kevesebbet és pótold aszalt gyümivel), 2 bögre liszt, 1 sütőpor, 3 evőkanál olaj. Ezt jól keverd össze egy tálban (folyós állagú lesz), előmelegített sütőben, kb 25-30 perc. Ha kerek lapokat csinálsz, én úgy szokatm, hogy a pici joghurtos pohár a mérce, egy karikának 1 poharas adag. A krémet pedig egyszerűen csináltam: túrót ( nekem a Landmilch jött be, mert nagyon finom, és nagyon krémes, Sparban van ilyen) összekevertem porcukorral, citromhéjjal, lével, ízlés szerint. Amikor a tortalapra kened, tehetsz gyümiket is bele.
2010. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!