Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házi tehéntejhez szoktatás,...

Házi tehéntejhez szoktatás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a lányom. Szeretnék neki bolti tej helyet friss házi tejet adni...

Ti hogyan csináltátok???


2010. febr. 9. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Forrald fel, eleinte adj hozzá egy kis vizet, és ennyi. Simán adhatod neki akár állandóan, nem kell szoktatni ,(napi 1szer, majd 2szer, meg ilyenek), mert már elég idös a pocija ahozz, hogy ne ártson meg neki.
2010. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Kb. 7 hónapos kora óta adok a kislányomnak tejet (bolti), eddig sem baja nem lett tőle, most már lassan 9 hónapos. Egyszerűen felforraltam és 2/3 arányban hígítottam. A 3,5 %-os tejet kicsivel több vízzel, mint a 2,8-ast, a 1,5 %-ost pedig kevesebbel. Ugyanígy csinálhatod a házi tejjel is.

Ha vmi baja van tőle, az legkésőbb másnapra kiderül. Szerintem nyugodtan adj neki egy keveset, és várj másnapig, ha nincs semmi baj, akkor adhatod a továbbiakban.

2010. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Forrald fel,és ebben a korban már nem kell higítani.Az enyémek már 3 hónapos koruk óta kapják,igaz,akkor még higítva.Nincs semmilyen allergiájuk.
2010. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Bolti tejet már adtál?

Bocs de így értettem a kérdésed elejét.

Egyébként meg ha félsz,hogy nem bírja forralás után hígítsd vízzel először 2/3-os, Majd feles tejet adj neki. De csinálhatod azt is,hogy első adagnak normál hígítás nélküli tejet adsz csak nem adsz teljes 1dl-t csak felet a többit tápszer, vagy amit szokott. És figyelsz lesz-e hasmenés, hasfájás, ekcéma, csalánkiütés, száj szemdagadás. Ezek az allergia tünetei illetve a laktoze intoleranciáé.

diet aki gyakorló anyuka.

2010. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Eszik már savanyított tejterméket (joghurt, sajt). Ez lenne az első lépés, és csak aztán a full tehéntej. Forrald fel és ne adj egyszerre fél-egy decinél többet.

Hígíthatod felesbe vízzel, rizstejjel is.

2010. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 10,5 hónapos. én is tudok házi tejet. én is kivárom az egy éves korát. reggelire ő nem tápszert szokott, hanem joghurtot, így csak annyit fogok tenni, hogy az első reggel joghurt helyett tejet kap, 1,5 decit, és ha nincs tőle baja estére. akkor másnap este már próbálom is tápszer helyett, a joghurt meg megmarad reggelre. én így tervezem. én azt olvastam, hogy nem érdemes vízzel hígítani, mert csak veszít a tápértékéből, tápszerrel keverni meg azért nem jó, mert azzal a tápszert is módosítod, és valami elég érdekes jön ki belőle.

szóval én nem kevergeném, nem hígítgatnám.

2010. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bolti tejet nem szeretnék neki adni, mi is ritkán isszuk.... Eszik már sajtot, túrót.
2010. febr. 9. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell higitani,felesleges,csak vizes izü lesz,attol a zsirtartalma stb nem valtozik meg

Forrald fel,ennyi.Elöször csak 1 dl-t adj neki,vard meg a reakciot.

2010. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatod, forralva. Ha automatából veszed, akkor az se több 3,6-osnál. Ha háztól hozod, akkor leteheted, leszedhetsz egy kis tejszínt s aztán forralod fel, ne legyen túl zsíros eleinte. De szerintem csak jó az egy gyereknek, pont a legfinomabb teljes tejet szokták adni a kicsiknek. Ha még sosem ivott tejet, akkor először csak fél decit adj, vagy ennyivel főzz tejbegrízt pl. Másnap egy decit s így.
2010. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Forrald fel és adj neki 1 dlt. Ha nincs baja, 2 nap mulva adj neki megint, és ha attól sincs baja, adj neki reggel-este 1-1 dlt, és ha azt is bírja, akkor mehet reggel-este a másfél-2 dl, amennyit adni akarsz.
2010. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!