Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos múlt a picim, és...

5 hónapos múlt a picim, és még megtámasztással is alig bír ülni, eldől, probléma lehet vele?

Figyelt kérdés
Ha az ölembe veszem, vízszintbe ordít, felakar ülni. Felültetem, vagy sokszor felhúzza magát a karomba kapaszkodva, vagy még néha magától is. Viszont ha megtámasztom, akkor meg eldől. Kellene már neki ülnie, nem? Vagy még korai?
2010. febr. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Még korai.Nem kell ülni egy 5 hónapos babának és szerintem ne is támaszd ki.Inkább sokat legyen hason:)
2010. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem lehet bírni vele, beleteszem a hordozójába, és onnan is erőlködik kifelé, abban sem fekszik hanem ül. eléggé akaratos:).hason szeret lenni, egy darabig persze:).
2010. febr. 7. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nagyon korai...nehogy ültesd...nem jó a gerincének. Az enyém majdnem 10 volt mire ülni kezdett...türelem
2010. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7-8 hónapos korban ülnek stabilan a babák, addig semmiképp ne erőltesd.

Én a hordozóba se raknám sokáig, de te tudod!

Hason, háton!

2010. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még nem kell neki ülnie. Mi is 5 hónaposak vagyunk, ha az ölemben van akkor folyamatosan tornázik, előre hátra dölöngél, húzza magát. Bár ha fotelbe van akkor ül, nem dől el csak addig tornázik míg lecsúszik :)

Már sajnos hordozóban sem tudom felügyelet nélkül hagyni mert már "kimászik", addig addig tornázik míg a fenekét a szélére teszi, a lábai teljesen kilógnak.

Így marad a járókában hason vagy háton,de persze ez is csak egy kis idő míg úgy elvan.

2010. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Korai. Kb. 6 hónapos korban képes a babák többsége kitámasztva ülni, és kb. 7 hónapos korban segítség nélkül ülni. Amíg nem tud egyedül ülni (támasztékkal, vagy anélkül), ne ültesd.
2010. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!