Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetek vmit, hogy a 7 hónapos...

Tehetek vmit, hogy a 7 hónapos kisfiam végre újra átaludja az éjszakákat?

Figyelt kérdés
Két óránként,vagy akár óránként ébred fel éjszaka.(De volt,hogy csak négy óránként :) )Visszaadom a cumit a szájába,vagy adok neki egy kis teát és általában visszaalszik hamar.Kb.két hónapja van ez így,amióta kibújtak az alsó fogacskái(a kettő középen),de azóta nem bújt ki egy fogacska se.Lehet ettől ilyen rossz alvó most a kicsikém?Ti hasonló esetben mit csináltatok/csináltok? Kérlek segítsetek!!!!!
2010. febr. 5. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne kelj felhozzá, majd megszokja. Vagy még pár évet, talán addira érett lesz és nem törik össze a lelke ha aludni kell...
2010. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
ha kijön felül 4 és alul is 4 akkor kicsit jobb lesz a helyzet. ne hagyd sírni!!!!!!!!!!
2010. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja, a helyzet ugyanez. Én akartam sírni hagyni, hátha az beválik, de amikor már fuldokolva sírt nem bírtam tovább megnyugtattam. Azóta ha megsimogatom, mindig visszaalszik,ennyit sikerült elérni a sírni hagyással. És mielőtt nekem támadtok, én sem vagyok híve annak, hogy sírni hagyjam, de amíg ezt meg nem tettem, órákig fenntvolt éjszaka. Próbáld ki te is azt, hogy sírni hagyod egy ideig, amíg nem fárad, és ha már elfáradt, akkor bemégy, megsimogatod, és már alszik is. Nálunk azóta rendeződni látszik a helyzet, már csak 2-3 alkalommal ébred, és simogatásra visszaalszik.
2010. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pont 7 hónapos és ugyanez a helyzet. Tegnap éjjel óta azt próbálom ki, hogy nem teszem a szájába a cumit, hanem csak a kezébe adom. Ma hajnalban ébren voltam és hallottam, hogy szájába teszi a cumit és nem sírt fel, aludt tovább. Most reménykedek, hogy ez nem csak egyszeri alkalom volt. Egyébként Neki is a foga jön.
2010. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak hat hónapos, de ugyanebben a cipőben járunk, amióta kijött az alsó két fogacska. Azt hittem azért ilyen nyugtalan, mert jön a fölső kettő, ezért adtam neki nurofent éjszakára, de ugyanúgy ébredt 3/4 óra múlva, adtam viburcol kúpot, ugyanúgy ébred. Én most megpróbálom kizárni a lehetséges bajokat, - hasfájás az új kajától, fogzási fájdalom, esetleg éhség - és ha ezeket mind orvosoltam és még mindig ébred akkor sztem jön a sírni hagyás, mert ezt már nem lehet bírni. Szerintem egyébként ez lesz a vége, mert nagyon úgy érzem, hogy csak megszokásból ébred óránként.
2010. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A sírni hagyásról már mi is beszélgettünk a párommal,nem tartjuk egy szívtelen dolognak,de idáig még mindíg elgyengültünk és ugrottunk egyből ha sírt.Talán ha majd elkészül a külön szobája teszünk egy próbát.
2010. febr. 8. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ezt csinálta. (már 13 hónapos). Már nagyon ritkán ébred meg, és akkor visszaadom a cumit.

Nekem a tea miatt kelt fel. Abbahagytam az éjszakai teáztatást, vizet adtam neki helyette éjszaka, és pár nap múlva már nem ébredt fel. Azóta végigalussza az éjszakát. Persze a fogai is lehetnek.

2010. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvastad az "Aludj jól, gyermekem" c. könyvet? Mióta ezt a módszert alkalmazzuk az én ex-cicifüggő Fiam teljesen megváltozott. Pedig előtte mi is fogtuk mindenre: jön a foga, éhes, van "valaki" a szobában, aki/ami nem hagyja aludni stb. Most meg...! Totál más! Ha érdekel a könyv, átküldöm.
2010. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekel!Köszönöm előre is!
2010. febr. 9. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!