Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok rossz közül melyiket...

Sok rossz közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Lányom 20 hós, és nagyon rosszul alszik 2 hónapja. Apja akkor lett munkanélküli, gondolom ez zavarta meg. Közben ugye amúgy is anyás-hisztis korszak van, és lehet jön az utolsó 4 rágófoga is-bár még nem látszik- . És ezt csak tetézi, hogy 3 héten belül jön a kistesó...

Eddig egyedül elaludt és végigaludta az éjjelt, de december óta vele kell lennem, fognom kell a kezét, milliószor ébred éjjel, mindig mellette kell lennem, fogni a kezét, sokszor átjön hozzánk, sír, hogy a másik szobába, ha nem engedem át. Minden éjjel 2-3 órát az ágyában töltök mellette, nagyon ki vagyok merülve.

Nem használt, hogy mellé költöztem, akkor is ugyanez volt. Ha mellettünk , velünk alszik, akkor is ébred éjjel sokszor és dobálja magát, úgy sem tudok aludni...

Nem tudom

-hagyjak mindent így és az idő majd megoldja

-engedjem magunk közé és legalább nem kell rohangálnom és ott ülnöm és talán ő is megnyugszik idővel

-vagy vessem be megint a drasztikus megtanulsz egyedül aludni módszert? (próbáltam, 4 nap alatt csak rosszabb lett, de gondolkodom, hogy nekiesek megint).

Tanácstalan vagyok, a tesó meg jön...

Tanács? (apát nem fogadja el altatáshoz, éjjel sem..)


2010. febr. 5. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


sedatif pc , homeopátiás, szokták javasolni rosszul, nyugtalanul alvó gyerekeknek is. Nem okoz függőséget és teljesen természetes anyagok vannak benne.

2010. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
hát az ésszerű talán az lenne, hogy megtanuljon egyedül aludni, de most azért más a helyzet a tesó miatt, nehogy azt érezze hogy bűntetitek valami miatt, így ha közöttetek elvan akkor engedjétek oda, bár nagyon nehéz lesz leszoktatni róla, én is 7 éves koromig a szüleimmel aludtam :-( Kitartást!
2010. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A sírni hagyós alvás legelvakultabb hívei is elismerik,h vannak babák,akiknél nem működik.Ha már próbáltad és nem ment,én nem próbálnám újra.

Rengeteg dolog érte/éri,pláne fogja,ha itt a tesó.Először próbáld amit az első írt,ha nem működik,én hagynám a szülői ágyban aludni,hogy könnyebben átvészelje ezt az időszakot.

2010. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már mindent próbáltunk, homeot, szedi most is a camomillat, issza a citromfű teát, párolog a levendula, bemértük a szobáját vízérrel, átrendeztük, de semmi...

Egy évesen bevált az aludni tanítás, azóta jó is volt, csak most van sokminden , ami láthatóan zavarja. Szívem szerint én is megtanítanám aludni ismét, de nem akarok nagyobb törést okozni neki. De hog ymi lesz, ha a kicsi épp szopik, mikor ő nekiáll a hisztinek éjjel, azt nem tudom...

És nem vagyok híve az egy egyban alvásnak sem, én 6 évig, öcsém 8 évig boldogítottuk anyámat.

De szeretem, nem akarok nagyobb törést okoznineki, főleg azt nem akarom, hogy a negatív dolgokat most a kicsihez kösse.

2010. febr. 5. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Vedd közétek az a kis mókust,ráér még önállóan külön aludni.Nem lesz semmi probléma belőle, legalább szokja az aput, amíg te szülni mész. Nekünk annak idején a kiságya mellettem volt.Olyan édi volt, amikor éjjel felébredt és felállt és körbenézett.
2010. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ne vedd közétek semmiképpen, inkább kelj fel hozzá, bár tudom, hogy ez Neked most nagyon megerőltető, de hosszútávon jobb lesz. ha most rászoktatod, sose szoktatod le róla, és ha ott lesz a pici baba is?


én azt ajánlom fárasszátok le! hosszú séták apával stb.

2010. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!