Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Helyre lehet még hozni? A...

Helyre lehet még hozni? A Mama elrontotta a babám!

Figyelt kérdés
Fél éves a lányom, mindig olyan jó kisbaba volt. Az éjszakákat átalussza, nappal akkor volt aktív, mikor kivettem az ágyából. Beérte annyi babusgatással, amennyit rá tudtam szánni, persze minél többet. Két hete viszont Anyukámnál vagyunk, itt a tesómmal folyton nyüstölik. Kikapják az ágyból minden nyekkenésére. Pár napja megfigyeltem, hogy hisztizik, ezt otthon sose csinálta. Ha nem veszem ki amikor ő akarja, izomból képes egy órát is üvölteni, nem sír, rendesen üvölt!Ha hazamegyünk mit csináljak, hogy abbahagyja, és olyan legyen mint volt ezelőtt?
2010. febr. 4. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Légy türelmes 1-2 hétig, hogy visszaálljon a rend, és közben finoman szoktasd vissza. (ismerős szitu amúgy:-)
2010. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem bántás, de én finoman rávezettem a nagyszülőket, hogy ha lehet, csak úgy csináljanak vele bizonyos dolgokat, mint én otthon. Nincs ágyból kivétel, és nincs karba cipelés, mert kicsifiunak van lába stb... 2-3 szori elmondásra megértették :) Azóta sokkal egyszerübb, mert egy 2-3 órás vagy akár egy napos mama látogatás után nem kell 2 hét, mire újra visszaáll rend.

2010. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyszülők nuku, de ő is üvölteni kezdett 6 hósan. Mondjuk én nem hagyom 1 percnél tovább semmiképp sem, de lehet, hogy nem csak az anyukád sara. Más hasonló korú babák is változnak.
2010. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóról-szóra ez volt nálunk is csak mi másfél hetet voltunk anyuméknál.Ott a sogórnőm,a tesom és anyukám kézről kézre adták a lányomat hasírt ha nem.Mikor szoltam valaki mindig megsértődőtt így inkább hagytam.Most itthon vagyunk és még nem úgy mennek a dolgaink mint eddig,de már kezd helyre állni a dolog.Csak el ne kiabáljam...:))
2010. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na nalunk olyanyira elkapatta anyam hogy sajnos mar egy honapja naluk alszik nem akar haza se jonni velunk es anyamnak azt mondja anyu engem meg a keresztnevemen szolit es beleorulok a fajdalomba annyira faj:((

2 es fel eves a lanyom

2010. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták a nagyszülők, hogy márpedig ők azért jönnek babalátogatóba, hogy dajkálják a kicsit. :(

Így aztán egész nap ölben van, ölben alszik, akkor eszik amikor akar és amennyit akar, prüszköl köpköd nevetnek rajta, sőt hagyják hintázni evés közben így mire este hazamennek az egész lakás csatatér :(

Persze utána vagy 2-3 napig nem lehet bírni a csimotával, úgy hisztizik. Mire helyreállna a rend, megint eltelik a hét és újra jönnek a papáék.


Nem mondhatom nekik, hogy ne, mert nagyon sokat segítenek...

2010. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Volt amelyiken nevettem, és volt ami nagyon elszomorított:(). Akkor van esélyem, hogy visszaálljunk a rendes kerékvágásba, de igen, addigra valószínű megjelenik majd a Mama...
2010. febr. 5. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis lehet mindenkinek szólni, hogy mit lehet és mit nem a babával. Már csak azért is, mert a gyereknek tesznek rosszat. Gondoljanak bele abba, hogy te nem bírod ellátni a háztartást is és a babát is egész nap nyüstölni. Ezért mit fogsz csinálni? Leteszed, a gyerek meg üvölt. De muszáj hagyni, mert csak két kezed van. Ezt akarják? Hogy 2 hétig rossz legyen a gyereknek azért, hogy nekik egy napig jó legyen? Játszani lehet a babával úgy is, hogy nincs kézben folyton.

Bocsánat, senkit sem akarok megbántani, de szerintem ez egy igen fontos dolog, hogy rávilágítsatok, hogy a babának rossz elsősorban, amit csinálnak!

ÉS ezt akkor is meg lehet mondani, ha egyébként a nagyik rengeteget segítenek, hiszen minden nagyi JÓT akar a babának, nem rosszat. Legalábbis remélem.


Én is rászóltam a nagyszűlőkre, hogy tegyék már le azt a szerencsétlen babát, akinek egyébként nem is kényelmes folyton kézben lenni. Nem értették elsőre, de amikor letették és a baba kivirult és édesen játszani kezdett a játékaival, meg forgolódni, rájöttek h. igazam van, hisz neki jobb ha van mozgástere pl.


Sok sikert és kitartást a visszaszoktatáshoz!

Ne hagyd magad legközelebb, biztosan megértenek majd!

2010. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van!
2010. febr. 5. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!