Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell betegségre gyanakodjam,...

Kell betegségre gyanakodjam, ha 10hetes kismanóm pár nap alatt átszokott a 6-7 evésről az 5re és az éjszakát is átalussza és eddig nemigen aludt nappal és most meg naponta 2-3x is el-elalaszik negyedórákra-húszpercekre?

Figyelt kérdés
Eddig 2-2,5óránként evett. Kicsit hisztiske is, de az amúgy is szokott meg nem fogadja el a cicit csak min 3óránként.Ez lehet vírustól vagy "eséstől" vagy az ágyrácsba bevert buksitól (habár van rácsvédőnk) vagy bármi mástól ? Vagy van ilyen átállás a babáknál?
2008. aug. 19. 06:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem lázas, nincs hányás.
2008. aug. 19. 06:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg! A kisbabád nem beteg hanem egy áldott jó kisgyermek. Az én kislányom ugyan csak egy hétig szopizott, de négy hetes koráig is csak 1x kelt fel enni éjjel, és öt hetes korától meg egyszer sem! Ez atóta is így van és egészséges gyönyörű kislány. Ma négy hónapos és 3540 Kg-val és 51 cm-el született, ma pedig 6 Kg és 64 cm.


Több fejlődési szakaszon is keresztül mennek az újszülött csecsemők, illetve a bioritmusuk is ilyen idő tályt áll be. Tehát a kisbabád már valószínűleg meg tudja különböztetni a nappalokat az éjszakáktól. Figyeld hogy mennyit eszik, és örülj, hogy tudsz pihenni egy kicsit mellette. Valószínűleg a tejcsid is igen jó minőségő, erős, tápláló. A bélrendszere is ebben az időben érkezik egy nagyobb fejlődési szakaszhoz, ezt nekünk a doktornéni így magyarázta, tehát ez is lehet oka. A lényeg, hogy ne aggódj, de ha attól megnyugodsz akkor mérd meg párszor a lázát. Én csak gratulálni tudok nektek. Boldog babázást neked.

2008. aug. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Az a bajod, hogy a babád úgy viselkedik, ahogy az a nagy könyvben meg vagyon írva? :-))))
2008. aug. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
no :O))) csak pár nap alatt változott meg így és ez pont egybe esik egy ágyról lehuppanással és nem tudtam mire vélni :(
2008. aug. 19. 07:53
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
szia! Az én kislányom is hetek óta 5x eszik és átalussza az éjszakát. Eleinte én is aggódtam, de nem tudom sehogy sem "rávenni" a 6x-i evésre. Ők ezek szerint ilyenek.
2008. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De jó nektek:))
2008. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kell betegségre gyanakodnod :o) Inkább tedd össze a két kezed és adj hálát az égnek, hogy ilyen tündéri csemetéd van:o) Bár az én 8 hetes tündérkém aludna ilyen jól :o)
2008. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így jártunk, egyik napról a másikra elmaradtak az éjszakai evések, én meg ahogy megszoktam még napokig felkeltem szinte óramű pontossággal abban az időben amikor a pici szopizott, de semmi, ott álltam az ágyacskájánál és néztem ahogy szundikál. Mostmár én sem kelek fel, hanem élvezem az éjszakai pihenést. Napközben is kevesebbszer kell etetni, mi is kb. 3 óránként eszük hatékonyabban tudnak szopni, nagyobb a poci is és több tejcike fér bele. Ne aggódj biztos, hogy nem beteg a babád. A védőnőm azt mondta, hogy legyen reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora utána pedig alvás úgyhogy szerintem minden rendben.(üdv. 4 hónapos kislány anyukája)

2008. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!