Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes alatt kérhetek adójóváírást?

Gyes alatt kérhetek adójóváírást?

Figyelt kérdés

Ha kapom a Gyest meg a családit akkor mellé ugyan ugy kérheten az adójóváirást vagy nem!!!

Mert nagyon örülnék neki!

köszönöm előre is a válaszokat Nikol


2010. febr. 3. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel a gyes nem adóköteles jövedelem, ezért NEM kérheted
2010. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszike hát akkor nem tudom mit fogok csinálni mert közel 40.000ft ból nem tudom kifizetni és még élni a kicsivel!!

Édesapja havi 5000ft ad és ennyi!!

Nem fizetem a banki kölcsönömet és majd leülöm!!

2010. febr. 3. 16:07
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi most olvasom hát mi ha nem adóköteles akkor miért nem kapom meg az egész gyest??valamit csak vonnak belőle?
2010. febr. 3. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
TB-t és nyugdíjjárulékot vonnak belőle, de adózni nem adózol.
2010. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igaza lehet az előttem szólónak, de nekem a bérszámfejtők azt mondták, hogy igényelhetem ... hát mostmár nem tudom.
2010. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Gyesből csak és kizárólag nyugdíjjárulékot vonnak.

Az adójóváírást csak azok kaphatják, akiktől személyi jövedelemadó-előleget vonnak.

2010. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

bocsi,de off-olok... :(


ezt amúgy én sem értem... :(

most akkor hogy is van ez???

biztos,hogy én vagyok a hülye,de ebben sosincsen egyetértés...

most akkor milyen volt bruttó bérből,vagy jelenlegi gyesnél lehet igényelni???

vagy egyáltalán most min múlik,és ki dönti el,hogy kaphatunk-e...?

amikor kitöltöttük annó az igénylőlapokat /asszem a gyásnál volt...mindíg keverem,hogy mi micsoda....:(/,ott volt ilyen kérdés,hogy kéárünk-e adójóváírást.

mi bejelöltük,hogy igen,de akkor nem fogunk majd kapni?

annó bruttó 87000 ft volt a bejelentett fizetésem,és abból számolták ki a segélyeimet.

most akkor kérhetünk,vagy nem???


köszi szépen ha válaszoltok!!!!!!

2010. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tgyásnál és a gyednél kérhetsz adójóváírást, és adókedvezményt(pl.:3 gyerek esetén) is vehetsz igénybe ha van annyi adód, hogy van miből érvényesíteni.Gyesnél nem kapsz adójóváírást, mert az nem adózik. A családi pótlék sem adózik, mivel az alkotmánybíróság ezt alkotmányellenesnek ítélte, így eltörölték.Szerintem az önkormányzattól érdeklődj, hogy milyen szociális támogatás van ilyen esetben náluk, illetve azzal lehet próbálkozni, hogy apuka adjon többet a gyerkőcre.
2010. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!


Még mindíg nem teljesen tiszta a dolog,mert itt már olvastam olyat ,hogy x összeg után lehet csak igényelni.

Egy ismerősünk pl ő azt mondta,hogy nem lehet,itt meg mindíg olvasom,hogy xy mégis kapja..

2010. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok,a gyesből nem vonnak személyi jövedelemadót,így adójóváírás sem jár utána.Nyugodtan kérheted,de nem fogsz rá kapni.Abban az esetben járna az adójóváírás,ha év közben tölti be babád a két évet és gyed-és gyes is jár az adóévben,akkor kaphatsz adójóváírást,azért,mert a gyedből vonnak le személyi jövedelemadót,így van mi után érvényesíteni az adójóváírást.
2010. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!