Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokat dolgozik a párja...

Akinek sokat dolgozik a párja és nem segít senki, milyen rendszert alakítottatok ki?

Figyelt kérdés
A párom ma leült elém és azt mondta, hogy ha hazajön a munkából, nem tud a gyermekkel foglalkozni, mert fáradt és pihennie kell. Érthető, 6-tól 20-ig dolgozik, hogy megéljünk. Eközben én mosok, főzök ,takarítok és 24 órás szolgálatban vagyok a hét minden napján és néha jólesne egy pár oldalt elolvasni egy könyvből, h elkertüljem a teljes szellemi leépülést, de ez lehetetlen, illetve ha itthon van és pl. olvasok vagy vmi más kikapcsoló tevékenységet végzek, reklamál, h miért nem alszok vagy miért nem a gyerekkel vagyok. Hol itt az igazság?
2010. febr. 3. 09:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én tök egyedül vagyok a 10 hetes fiammal, a párom munkából munkába megy... :( Reggel 8-kor kelünk, peluscsere, öltözés, szopi, alvás... Ezt úgy délig, addig reggelizek, kimosok, kiteregetek, netezek. Délben peluscsere, szopi, alvás... Kb. 4-ig. Addig ebédelek, rendbeteszem a konyhát, kivasalok, netezek. 4 körül pelus, szopi, alvás... Addig kiviszem sétálni, visszajövünk, fél 7-kor beviszem magammal a fürdőbe bébihordozóban, letusolunk "együtt", addig ő nézeget, én énekelek neki a zuhany alatt, aztán 7-kor megfürdetem őt is, esti szopi 8-kor, amíg ő mélyen elalszik a cicin, addig "Vacsoracsata", "Barátok Közt", leteszem aludni, és alszom én is... Éjfélkor szopi, alvás, hajnali 4-kor szopi, alvás... Reggel 8-ig. ÉÉÉÉÉS elrőről... :) 22/L Ja, és nekem még rosszabb, mint nektek, mert ha itthon van a párom, akkor sem a kisfiunkkal foglalkozik, hanem a lányával (előző házasság)... :( Szóval totál egyedül vagyok...
2010. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amíg a gyerek alszik, vagy játszószőnyegen van, vagy húzogatja a lábait mellettem az ágyon, addig netezek, olvasok. Nekem is kell feltöltődés, nem csak a rutin. Utánna könnyebben megy minden más.

Amúgy ebédet rendelni szoktam, reggelente mosogatok, más dolgokat meg elosztom a hétre (virágöntözés, takarítás, mosás, vasalás -ingek, pólók), vásárolni férjem szokott, fürdetni együtt szoktunk, én reggelente fürdök, addig a baba ül a hordozóban, berakom őt is a fürdőszobába, és beszélek hozzá, énekelek neki. Amikor eszem, a baba a hordozóban ücsörög, általában akkor kakil a pelusba, ülve jobban megy neki, mint fekve.

2010. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!