Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babóm folyamatosan...

3 hónapos babóm folyamatosan rágja a kis kezét, adjak neki cumit?

Figyelt kérdés
Eddig nem kapott.
2008. aug. 17. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem kapott, én már nem adnék. Mondjuk az enyém az elejétől kapott, mert rettentően féltem attól, hogy ujjszopó lesz (öcsém 12 éves koráig szopta az ujját, persze egy idő után titokban), és csúnya lesz az ujja. A cumiról szerintem könnyebb leszoktatni, mert azt el lehet venni, nincs mindig ott. De ha három hónapig nem kapott, akkor már nem adnám oda. Lehet, hogy nem is fogja szopni az ujját sem, van ilyen is. De ha mégis, az sem tragédia, ez csak az én parám szerintem :)
2008. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
jajj ne! Én nagyon ellenes vagyok, beszédzavar, szájbetegség alakulhat ki tőle, ráadásul a szopizást is hátrányosan befolyásolhatja.
2008. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én fiam is 3 hónapos.Kapott cumit az elejétől, és mégis a kezét rágja.Sok cikket olvastam erről,sok szakembertől többfélét.....Lehet el sem fogadja már?
2008. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám cumizik is meg nem is. Van amikor remeg érte és olyan is van amikor öklendezik tőle. Bár nem akartam cumival nyugtatni..., hát ő döntött helyettem.

3 hónaposan már mocoroghatnak a babád fogacskái. Adj neki rágókát, vagy add kölcsön neki a saját ujjadat!

Amennyiben mégis a cumi mellett döntenél ne félj. Elég sok szakember dolgozik azon, hogy minél "természet barátabb" legyen a cumi, cumisüveg, stb. Én se a pöszeségtől, sem a deformitástól nem tartok.

2008. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
A baba nem dönthet így, hisz azt sem tudja mi az, ha nem mutatod meg neki. persze cumival egyszerűbb az élet, meg az altatás, de ez a lényeg??? Ha nem szültök gyereket, az még egyszerűbb!
2008. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!