Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szép az a név hogy Bori? Nem...

Szép az a név hogy Bori? Nem Borbála hanem simán Bori. Akit így hívnak nem szokták Boriskának csúfolni?

Figyelt kérdés
A család szerint nagyon gáz, szörnyű név. A férjemnek és nekem rögtön megtetszett és így hívjuk a babát, bár még meg sem született. A 15 hónapos tesókája is úgy tudja, anya hasában van Borika. De sajnos a család nagyon orrol a név miatt már hónapok óta. Tényleg olyan csúnya név?
2010. febr. 1. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik, de a férjem kiütést kap tőle:(

a Borbála is szép név szerintem.

2010. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csúnya!Nekem tetszik!Figyelj ha Neked és a Férjednek ez tetszik adjátok azt a nevet.Az én kislányom neve sem tetszett a családnak.Nagyon nem!De megszokták, és már nem tudnának ők sem más nevet elképzelni neki.Egyébként én a helyedben tuti a Bori-t adnám mert ha úgy érzed Ő Bori akkor úgy kell hívni.Érted? Ui.: Bármilyen nevet lehet csúfolni, és valakinek tetszik ez a név és tuti lesz olyan is akinek nem!
2010. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát nekem nem tetszik de ha nektek igen akkor nyugodtan adjátok azt a picinek! :) az a lényeg h nektek teccen a név :)
2010. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem szép, nekem nem tetszik.
2010. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Van ilyen név hogy Bori így simán, mert az egyik ismerősöm is ezt adta a babájának. Akkor én is meglepődtem ezen, hogy nem Borbála, csak Bori.

Nem kell a véleményekkel foglalkozni, mert mindenki olyan okos ilyenkor majd el sül a feje.

2010. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha így nézzük, minden nevet lehet csúfolni. Ha nektek tetszik, megy a vezetéknévhez, adjátok a babának!
2010. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyan ebben a cipőben jártam (egy másik névvel), féltem hogy csúfolni fogják. Ha esetleg van benned is "félsz", hogy csúfolni fogják, akkor inkább ne add neki azt a nevet. A családomnak a másik név nem annyira tetszik, de majd megszokják :)
2010. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a családban van Bori.Szerintem szép,bájos,kedves és magyar.Csúfolni mindent lehet.A család szerint mi lenne a jobb?Valami divatos,trendi külföldi hangzású név,amivel tele van az óvoda?Mert én azoktól megyek falnak.Hidd el,nagyobb korában hálás lesz,hogy Bori lett és nem Vanessza:)
2010. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon tetszik.Amikor még nem tudtuk, hogy fiunk lesz, én mondtam a férjemnek, hogy legyen Bori, de neki nem tetszik.Így Nóra lett volna, ha lány.Egyébként Szabolcsnak hívják.

A Boriskával semmi baj szerintem, de inkább Borikának szokták becézni.A Barátnőm is Bori, bár ő Borbála.

2010. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én Borbála vagyok. Borinak hívnak legtöbben. Sokan mondták már, hogy szép a nevem és aranyos a Bori becézés.

Szerintem válasszátok ezt a nevet, ha valóban tetszik és ne foglalkozzatok a család véleményével. Én tavaly szültem és korán tudtuk már, hogy lány lesz. A nevét egyszerűen bejelentettük, nem érdekelt senki véleménye, tényként közöltük és kész.

Sok boldogságot! Bori

2010. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!