Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van így, ahogy én a...

Más is van így, ahogy én a férjemmel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem tudom,hogy csak én vagyok így a férjemmel,hogy amikor terveztük a gyereket,akkor Ő nagyon-nagyon akarta,én még vártam volna egy kicsit.De amikor megtudtuk,hogy állapotos lettem,nagyon örültünk.A 9 hónap nagyon jó volt.De amikor megszületett,kis idő múlva bizony a férjem megváltozott.Türelmetlen lett,mert sokat sírt a kisfiam,nem bírt aludni,mert neki dolgoznia kell menni hajnalban,elege van stb...Azóta eltelt bő egy év és amikor megkérem,hogy altassa el,vagy etesse meg,még az utóbbi az nem vészes,hanem az altatáskor 2 perc múlva kirohan a gyerek ordít,és én megyek be Hozzá,5 perc alatt elaltatom.De ez mindig így van,és már nekem van ebből elegem,hogy ilyen hamar feladja,holott nagyon szereti.Igen,csak akkor amikor jókedve van,vagy bármi más.Amikor kérek egy kis "szabadidőt",hogy magammal is tudjak foglalkozni,szinte pár perc és szól,hogy menjek...Mondjátok,nekem nem jár az a kis idő míg elvégzem magam körül a dolgaimat?SEHOVA nem járok,max. a boltba.Egész nap itthon,társaság nincs,plusz meg még egy 87 éves idős nénit is gondozzak a gyerekem mellett,ha nincs rajtunk kívül senki.Csoda,hogy sokszor kiborulok???Segítsetek,adjatok tanácsot légyszi,mert kezdek bekattanni!
2010. jan. 31. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a férjeddel, csak ő tud Neked segíteni, én is rávezettem a férjemet és azóta minden rendben.
2010. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az volna a legjobb ha leülnétek és megbeszélnétek.
2010. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudjátok mennyiszer próbáltam?Sokszor...Értetlen.De mindegy...
2010. jan. 31. 21:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hálistennek nem ilyen,viszont barátnőm így járt az élettársával.



Ahogy ő mondta: "Azthitte csak megcsinálni kell, majd magától felnevelődik"


Üljetek le és bezséljétek meg mert ez így nem kóser.A gyerek nem csak a tiéd,hanem az övé is.

2010. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ugyanilyen az én férjem is dettó. Szerintem nincs elég önbizalma és azt hiszi nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Én nem lustaságot inkább félelmet érzek nála. De amikor legyőzi ezt akkor nincs gond. De nem könnyű meggyőznöm, hgy igenis vele is el vannak a gyerekek, vele is elalszanak stb Van hogy meg kell mondanom neki mit csináljon velük. (pl autózzatok, építsetek a legoval stb)

De vam amit nem igen csinál meg még így sem.

2010. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az első gyereknél nálunk is ez volt a helyzez.Én nem akartam még kisbabát (a korom,a főiskola,a kapcsolat "fiatalsága" miatt).

A férjemmel madarat lehetett volna fogatni főleg hogy megtudtuk kisfiúnk lesz.A terheségem alatt mintaapa volt,de miután megszületett a kicsi és nem ő volt az első,eltávolodott tőlűnk.Egyre többet dolgozott és bár azt mondta értünk teszi,csak nem akart velünk lenni.Kisfiam vesetágulattal született(hála az égnek kinőtte:))és elég gyakran sírt.

Akart még babát,de én hajthatatlan voltam.szétment a kapcsolatunk de csak 2 hónapra,szerencsére.Eltelt azóta 6 év,6 hónapja megszületett a pici lányunk és azóta megfordult vele a világ.Fürdet,etet,pelenkázik és érezteti,hogy szert.Mindhármunkat.

Anyukám szerint fel kellett nőnie az apasághoz.Nem tudom ez mennyire igaz,csak remélem így marad.

Ne csügedj mert a rossz után csak jó jöhet.Tudom hogy közhely de én már hiszek ebben.

2010. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, most nézzük az ő szemével a dolgot. Megváltozott minden. Ezt ő nem tudta ténylegesen, csak mikor már ott volt a kicsi a kezében. Én rá szoktam szólni, mikor puffog, mert szegény reggel sír valamiért, és ő nem tud aludni, felébred(későig dolgozik). Szóval én visszaszólok, hogy egyszer sem kértem, hogy reggel keljen ő fel hozzá etetni, öltöztetni,stb (15 hós fiúcska), ugyhogy álljon le, ő egy kisgyerek, néha sír, néha zörög és hangoskodik, ez van. Igyekszem csöndesen lenni reggel, nem megy mindig, eméssze meg. Miért kérsz tőle olyat, ami fusztrálja? Egyértelmű, hogy nem szereti altatni. Ha te öt perc alatt elaltatod, minek erölteted a férjedre, ha a kicsi sem akarja? A gyerekek 90% -a szerintem az anyját kéri az alvás előtt,ez tök normális! Inkább játékba vond be a férjed, hátha jobban menne neki, mond neki, hogy hagyjuk ezt az esti fektetést, inkább játssz vele egyet délután, vagy menjetek hárman sétálni vagy szánkózni, ilyesmi. Kérdezd tőle, hogy mit csinálna a kicsivel szivesebben és azt szorgalmazd.
2010. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer sem jutott eszembe hogy apa altassa inkább sokat játszanak együtt olyankor magukra hagyom !

most 11 hónapos a fiam

2010. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom miről beszélsz...hasonló szituban vagyok. :( Nálunk is ugyan olyan nagyon akarta a babát, teljesen ioda meg vissza volt, mondta mindenki hogy milyen jó apa lesz.... a ja... persze imádja a babát,. az nem kétséges, de hogy foglalkozzon vele....Hiába beszéltük meg nem érti, hogy nem elsősorban csak a segítségről van szó, hanem a köztük lévő kapcsolatról, hogy megszokják egymást. Én ugyan azt a félelmet bizonytalanságot érzem rajta, sokszor meg tényleg a lustaságot :(
2010. febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

intha csak én írtam volna...

Bár én nem kérek tőle altatást, stb, csak annyit, hogy ugyan már játszon vele, amíg készítek vacsit, vagy amíg lezuhanyzom. De persze a baba játszana, és nem magában, de ezt nem érti meg, és inkább rajtvényt fejt, vagy számítógépezik, vagy valami, a gyereket meg hagyja egyedül játszani... És kb 20 percig még csak csak elvan, de utána elkezd nyöszörögni, aztán ordítani.... akkor persze tiszta ideg, hogy miért... És nem érti meg hogy játszon vele....

Hozzáteszem én még vártam volna a babával, ő erősködött, de persze most csak az enyém abab....

2010. febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!