Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ekcéma azért jött ki a...

Az ekcéma azért jött ki a fiamon mert tejet ivott? Vagy az uszoda klóros vizétől? 17 hónapos.

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 13:04
 1/10 anonim válasza:
Szerintem az uszoda klóros vizétől :S barátnőmnek is ki szokott jönni még csak annyitól is h mosogat :S
2010. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tejtől nem ekcéma jelentkezik, hanem kitütés vagy bőrpír a popsiján. Egész biztos az uszoda. (na ezért nem járunk mi még, pedig már az összes barátnőm ezzel nyasztat, hogy miért nem járunk babaúszásra)
2010. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg nagyon jó a babaúszás!

Csak pont itt, a Gyakorikérdések.hu-n olvastam ekcémás témában, hogy az ekcémás babáknak nem lehet tejet adni, mert ronthat a helyzeten, sőtt ilyenkor a szoptatós anyukák sem ehetnek tejfélét. Lehet, hogy valamit összekevertem, vagy nagyon féreérthettem?

2010. jan. 31. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy ez ekcéma e,de engem letiltottak a tejtermékről.először tiszta pötty lett a gyerek,aztán pedig olyan lett a bőre,mint a rinocérosznak és hámlik borzasztóan.most anyatejjel kenegetem,mert viszket neki.
2010. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ekcéma az örökletes betegség. De súlyosbíthatja allergia ami bármitől lehet.
2010. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem liberót használtok? Mert most nekem attól jött elő a gyereknek.
2010. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Liberó pelust használunk, de nagyon régóta. És még van a régi szériásból. Régebben is kijött néha. A hasán és a combján volt néhány folt, ja és az állán. Kaptunk rá még régebben Elocom krémet. Csak akkor kenem, ha valahol "foltosodik" a fiam. A héten, talán csütörtökön ivott tejet, szombaton az uszodában már gyanús volt, estére mindenhol furi volt a bőre. Bekentem a kencével, reggelre alig látszott rajta valami. Tényleg nem tudom, hogy mitől lett ilyen.
2010. jan. 31. 16:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet a tejtől ekcéma, de ha már eddig is ivott és nem volt tőle baja akkor biztosan a klóros víz a ludas.
2010. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet a tejtől is ekcémás, de ha eddig is evett akkor biztos nem attól. Minket is tiltottak a tejtől, aztán mikor másfél évesen ekcémásan kipróbáltuk kiderült nem attól volt, mert szépen múlt tejes dolgok kajálása mellett is. Klóros víztől viszont simán lehet...tengervíz viszont állítólag jót tesz neki,mi ezért megyünk majd nyáron tengerhez nyaralni.
2010. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Régebben is ivott már tejet, akkor nem tűnt fel semmi. Biztos, ami biztos, a héten nem adok neki tejet, és majd szombaton megyünk úszni, akkor majd meglátjuk! Köszi mindenkinek a segítséget!
2010. febr. 1. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!