Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A törülköző dörzsölte ki,...

A törülköző dörzsölte ki, vagy más oka lehet?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányomnál ma vettem észre, hogy a nunijánál egy részen piros, olyan, mintha lehámlott volna a felső réteg. Egészen bent, a hüvelynyílás felett, az egyik kisajkon, kb. 1 cm részen. A pelenka nem hiszem, hogy olyan belől hozzáérne. Gondoltam a törülközőre, de olyan erősen sose dörzsölöm (minden kakis pelenka után mosdás van). A nedves tisztítókendőről nem tudom elképzelni, hogy ilyen sérülést okozna. Anyámon és rajtam kívül más nem teszi tisztába, a férjem vagy én mosdatjuk, de nekem is nagyon rövid a körmöm. Valamilyen ferőzés lehet? Kedden viszem tanácsadásra, de addig is örülnék, ha valaki megnyugtatna. Utólag már eszembe jutott, hogy pár napja annyira nem tetszik neki a törölgetés, de azt hittem hideg a kendő, nem sírt, csak nyöszörgött egy kicsit, meg elhúzta a fenekét.
2010. jan. 30. 11:38
 1/8 anonim válasza:
Valami fertozes lehet, mert szerintem ti jol gondozzatok a babat,vagy iritacio.
2010. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kend be neki Neogranormon kenőccsel. Remélem jól írtam le.
2010. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen gomba okozza..Biztosan nem a törölköző vagy más irritáció okozta neki.
2010. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a Sudocrem jó minden ilyen tünetre.Legalábbis eddig bármi pöttyre kentem jó volt.
2010. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Szerintem is fertőzés,de ez nem azért van,mert nem jól gondoznátok.Vigyázz a krém ne menjen a hüvelyébe.
2010. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Csuda vigye, nem tudom hogyan kaphatott ilyesmit, mikor annyira odafigyelek, ráadásul amúgy is mániákus kézmosó vagyok, hát még ha a gyerekhez nyúlok...
2010. jan. 30. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
A gombák épp a "túl" tiszta helyeket szeretik.. sajnos minél jobban sterilizálsz, tisztítasz mindent, annál hamarabb megtalálják...
2010. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a fogzás miatt is lehet,mert akkor nagyon savas a kakija,és könnyen kicsípi nálunk is többször előfordult,nem hinném hogy fertőzés ha ilyen higiénikusan gondozzátok a babát,csak a kakijától lehet,én ilyenkor picit vastagabban kenem be a krémmel sudo,vagy babe ,és alkalmanként használok 1 csepp A vitamint (ez "bőrvitamin) a nunira,a lukihoz cseppentem,és hagyom hogy végig folyom a kisajak mozgatásával pedig eloszlatom.olajos olyan mint a vigantol,orvos írja fel,kérdezz rá,mi azért is használjuk mert úgy született hogy félig össze volt nőve a kisajka,és csak félig vlt nyitva a hüvelye,de szerencsénk volt műtét előtt megoldódott..erre is oda kell figyelni ez megakadályozza az összenövést,a húgom lányának teljesen be volt nőve..

a lányom 11 hónapos

2010. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!