Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet később ha babám...

Gond lehet később ha babám nem szokott társasághoz?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a babám, vidám, barátságos gyerkőc. Viszont sajnos nem tudok annyit eljárni vele, mint talán kellene. Úgy értem nem nagyon jönnek hozzánk, mi sem megyünk, nincs sok barátunk, nem nagy a család. Nem járok vele baba-mama klubba vagy tornára és hasonlók.

Szépen elvan magában, de ez később hátrány lehet neki? Lehet hogy magányos, befelé forduló gyerek lesz?

Ha most tavasszal kicsit "belehúznánk", akkor nem késő?


2010. jan. 30. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi sem jártunk sehova,csak játszótérre,ráadásul ikreim vannak,ők szóba se álltak senkivel ott sem.:)Kizárólag egymással,vagy a tesókkal játszottak.Bekerültek oviba,villámgyorsan beszoktak,rengeteg barátjuk van,semmi problémájuk a beilleszkedéssel,amin nagyon csodálkoztam.:)Kicsit én is attól féltem mint te,főleg,h ikrekkel nagyobb ennek az esélye.
2010. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nincs késő, de nem árt a társaság, mégha most nem is játszik más gyerekekkel.
2010. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jön a jó idő akkor több helyre tudod vinni, most ebben a csúnya időben az embernek nem is esik jó kimozdulni. Mire jó idő lesz lesz 10-11 hónapos, addigra jobban "megérik" a társaságra, érdeklődőbb lesz. Nem vagytok semmiről lemaradva.
2010. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnyugodtam :) nálunk amúgy az egész család ilyen magának való. én sokáig egyke voltam, kevés baráttal, inkább magam játszottam, csöndes visszahúzódó gyerek voltam, öcsém is. De nem szeretném ha babám is ilyen lene
2010. jan. 30. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok:szerintem a visszahúzódást nem lehet "kinevelni".4 gyerekem van,az egyik fiam hihetetlenül barátkozó,azonnal odamegy bárkihez aki érdekli,h "Szia,te ki vagy?",6 éves, a bátyja összes osztálytársával nagy haverok már.:)Az ikreim közül az egyik inkább egyedül játszik,és bár sok barátja van az oviban,de sokszor csak fogja a pónijait,és egyedül játszik velük.Pedig mind a 4 gyerekkel ugyanoda mentünk,ugyanúgy nevelem őket.Főleg,ahogy írod,h ti is csöndes,visszahúzódó emberek vagytok,akkor ne várd,h a kisfiad akar majd lenni a társaság középpontja.Ettől még lehetnek nagyon jó barátai,és érezheti magát jól majd a bölcsiben,oviban,suliban.
2010. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. 7 hónapos a babám,de ha 2-nél több látogató jön hozzánk,már nem érzi jól magát. Sokszor elüldözi a rokonokat! Addig nyüglödik,sir,hisztizik,hogy elviszem szopizni,mire visszamegyünk sehol senki :D Ö meg boldogan gögicsél,hogy elmentek :D
2010. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!