Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hós korától 3 hós koráig...

1 hós korától 3 hós koráig aludt éjjel. Most 1 hónapja nem. Miért? Éjjel vagy 5-6x kel fel.

Figyelt kérdés

Iszik, eszik egy picit, és alszik tovább. De felkel, engem is felkelt ezáltal, és még véletlenül sem tudok 2-3 órát egyhuzamban alundi. 4 hós most, 2,5 hótól tápszeres. Próbáltuk már azt a jó éjszakát pait is, de semmit nem ér!! Semmit. Ugyanúgy kel attól is. Párásítok neki, h ne legyen száraz a levegő, sem hideg, sem meleg nincs. Tipp vagy ötlet?

Magam mellé már csak hajnalban veszem 5-6 után, mert úgy mégrosszabb, félek agyon nyomom. Gondoltam rá, hogy éhes, emeltem is az adagját, de úgy is kel. Estére is csurig rakom a cumisüveget tápszerrel, h egyen rendesen, de az sem jó...

Mondtam a dokinknak is, és azt mondta, h én rontottam el, és neki már aludni kellene éjjel, és adjak egy fél germicid c-t éjjelre. De nem adok, ha nem beteg, nem fogom begyógyszerezni a lányomat.


2010. jan. 29. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvos egy barom! Nehogy már gyógyszerezd. egyébként olyan nincs, hogy neki már aludnia kellene, akkor alussza át a baba az éjszakát, amikor megérett rá. Ne etesd túl éjjelre, mert az se jó, nem fog tudni még annyira sem aludni. vannak ilyen babák sokan, mint a tiéd...amikor felületesebben alszanak, felébrednek, nem tudnak maguktól visszaaludni. Az enyém is ilyen, pedig ő már 17 hónapos. Ő csak néhány hete nem ébred éjjelente többször. már haladunk, mert csak hajnali 5 körül ébred először...eddig bizony volt, hogy 4-5x is felébredt... ezt érdemes elolvasni: [link]
2010. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt. Illetve az első 4 hónapban annyira keltek fel 1-szer, max. 2-szer, hogy egyenek és utána rögtön aludtak is vissza. Sőt az egyikük reggel 6-ig meg se nyikkant. Ma ő van leghamarabb ébren, a másik kettő meg felváltva. Szerintem nem változtattam semmit sem, amitől ez alakult ki. Egyszerűen én arra gondolok, hogy most már sokkal jobban "tudatuknál" vannak, éberebbek és ezáltal nem is tudnak olyan mélyen aludni. Ezt is meg kell tanulniuk. Az enyémek most 7 hónaposak, eljutottunk odáig, hogy már legalább éjszaka nem igazán esznek, csak hajnalban, de attól még felkelnek egy párszor, igaz sokszor szerencsére a cumi segít nekik. Szerintem ne vedd magad mellé, ha nem akarod rászoktatni az együtt alvásra. Tipp viszont nincs, csak türelmet és kitartást kívánok.
2010. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hasznos volt nekem is ez a link amit küldtél:)

Köszönöm.

4 hós anyuka

2010. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk fogzás miatt volt ez... 3 hónapig..:(
2010. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!