Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni? Mi a...

Miért nem akar enni? Mi a túrót csináljak már vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megőrülök a lányommal. két hónapja próbálom a hozzátáplálást de odáig nem jutottunk el, hogy megegyen fél üveg bébikaját. próbáltam házival, próbáltam boltival. A türelmem elfogyott. Próbáltam zöldséget, próbáltam gyümölcsöt. próbáltam semleges ízt, próbáltam édeset, este pár napja próbálok tejpépet de amint kanál érné a száját szájzár és vége. Állandóan csak szopizna. A párommal már össze is zörrentünk emiatt. Hiába mondom neki mi lesz ha egyszer csak nem lesz tejem akkor mi a túró lesz velünk? Ki kéne egy kicsit éheztetnem vagy mit csináljak, mert egyszerűen már megbolondulok.
2010. jan. 29. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap még semmi.

Mi 3,5 hónap alatt jutottunk el oda, hogy kiváltsunk egy étkezést (9 hónapos volt a babám akkor).

Minél jobban erőlteted a kanalat, annál jobban fogja utálni.

Türelem, majd fog enni, ha akar. Addig is szoptasd, vagy adj neki tápszert, ha már nincs tejed. Hidd el, nem fog így maradni.

Mi 9 hónaposan váltottunk ki egy étkezést, 10 hónaposan 2-t, 12 hónaposan 3-at. Most 14 hónapos, napi 3 szilárd étkezés, napi 2 tápszer.

A lényeg, hogy ne érezze rajtad, hogy tiszta ideg vagy.

Még esetleg azt próbáld meg, nálunk úgy ahogy bejött, hogy akkor adtam neki kanalast, ha totál nem volt fáradt, tehát alvás után, és ha előtte már legalább 2-3 órával nem szopott, magyarul nagyon éhes volt.

Türelem türelem.

2010. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

először is kifúj-befúj, nyugi!

Nem minden babát lehet automatice x. hónaptól hozzátáplálni, lehet neki még "nem jött el az ideje", és így jelzi. Ha pedig fogyna a tejcsid, arra találták ki a tápit /nem tejpép/ :) Ne nyugtalankodj , mert a babád 120%osan megérzi....

2010. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom azt, hogy éheztesd, de azt javaslom, hogy az éppen aktuális etetés időpontját told el egy kicsit, hogy biztosan éhes legyen. És szopi előtt kínáld meg valamivel. Azt nem írtad, hogy a gyümölcsleveket elfogadja-e már. Először azzal kell. Ha "kanálundoros", akkor add csőrös pohárból, sima pohárból, vagy fecskendővel lőj egy picit a szájába. Miénk a töklevet imádta nagyon, de úgy nézem, azt már nem is lehet kapni, csak almával vegyesen. Sok sikert!
2010. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen csak az a baj, hogy a tápszert se kérné. nem próbáltam de a tejpépet igen sűrűbben meg higabban és egyszerűen nem nem nem és nem. semmire nem hajlandó. Se enni, se inni. Semmire. A cumisüvegre ordít, a kanálnál meg szájzár. akkor ilyenkor most mi van

:((((((

2010. jan. 29. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Most mennyi idős a babád? Ha ennyire tiltakozik, akkor ne erőltesd, mert még rosszabb lesz. Hidd el, megérik majd rá. Amiatt meg, hogy elfogy a tejed, ő meg "éhen hal", ne aggódj. :) Hidd el, hogy cuki kis ösztönlények ezek. Ha éhes lesz, enni fog, a tápszert is. Egy baba se hal éhen, akit étellel kínálnak. Lehet, hogy így lesz: nem kérem ezt most reggelire. Oké, akkor vársz ebédig. Hát, még most se nagyon kérem. Oké, majd uzsonnára. Nos, talán egy kortyot... még egy kortyot, de ennyi elég is, mert már nem vagyok olyan éhes. Rendben, majd jön a vacsi. Oh, anyuci, nos... én ezt most itt hamar bevágom mindet, jó? Ugyanis kilyukad a gyomrom. :D Volt ilyen nálunk háromszor, bevallom. De azóta is nagyevő. :D
2010. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor szopiztasd, és kitartóan kínálgasd minden nap a kanállal, esetleg próbáld másik kanállal. Az én babám is ezt csinálta 2 hétig, aztán egyik nap elkezdett enni. A banánt szeretik általában, a barackot, sütőtököt, almát. Ezeket próbáld. Sok sikert, kitartás és tényleg vedd lazán mert különben ő is mindig feszült lesz!
2010. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ezt a kérdést én írtam ki még régebben, mert az én babám sem akart enni, csak szopizni állandóan.

Hátha neked is segít valamit, akár csak annyit, hogy megnyugodsz egy kicsit.

Engem végülis az nyugtatott meg, amikor a védőnőm mondta, hogy örüljek ha az anyatejet megeszi, mert van olyan baba aki még azt sem. Hát végülis igaz :-)

Most 14 hónapos a kisfiam, most sem egy zabagép, de annyit eszik, amennyi éppen kell.

Nálunk egyébként az jelentette az áttörést, amikor már darabosat tudott enni. A pépes cuccok nem mentek.

Nyugi!

2010. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8 hós lesz a kis csörfös
2010. jan. 29. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy egy kicsit felhigítod a bébikaját és egy nagyobb lyukú cumisüvegből adod. Nekem mindkét lányom így kezdte.
2010. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!