Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul az 1...

Mit csinálok rosszul az 1 hónapos fiammal, hogy mindig begyullad a fütyije?

Figyelt kérdés

A védőnő mondta, hogy óvatosan húzzam picit hátra és kamillázam neki. Ilyenkor mindig kicsit javul a helyzet, de másnapra mindig piros. A dokinő javasolta, hogy cseppentsek rá egy kis Betadint, ezt is kipróbáltam, de ugyanúgy visszajön a gyulladás. Ráadásul ezt nem is akarom túl sűrűn ismételgetni.

Amúgy nem is lehet hátrahúzni, persze nem is erőltetem. De ez állítólag öntisztuló, akkor miért gyullad be mindíg?


2010. jan. 28. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak azért húzod hátra és kamillázod, mert begyulladt, vagy amúgy is azt javasolták, hogy már kezdjétek el próbálni hátrahúzni? Nekünk a doktornő azt mondta, hogy ne csináljunk vele semmit egy éves koráig. A nagyobbnak is csak kb. fél éves korától kezdtük, akkor még nem ez volt a "trend". De neki nagyon könnyen ment. A betadint nekünk is javasolták gyulladásra. Betadinos vízzel kellett mosnom. Direkt rákérdeztem és vízzel hígitott Bedatinnal kell!
2010. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam most két éves. Tényleg csak javaslat, én most egy darabig nem bántanám, csak megmosnám, de nem húznám vissza. Amíg most piros, menjen a kamilla meg a betadin, de ha elmúlt a pirosság, vége. Utána minden fürdésnél csak egy ici picit húznám /ő még annyira picike 1 hónaposan, hogy csoda, hogy egyáltalán bármennyit vissza is lehet húzni/, de tényleg nagyon keveset. Így nem szabad begyulladnia. Aztán majd egyre többet és többet enged. Nekünk kb 3-4 hónapja jön fel teljesen a bőr, tehát erre még van idő. Nekünk is volt, amikor pici baba volt, hogy annyira alaposan akartam tisztítani, hogy picit vérzett is, nagyon visszahúztam, de ő nem sírt, csak én ijedtem meg rettenetesen. Jobbulást kívánok és ha nem múlik, vidd vissza a dokihoz és ne hagyd magad lerázni!
2010. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy a kamilla szárit? Én nem kamilláznám, eddig sem hatott. Vàlts körömvirágkrémre.
2010. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem lehet még egyáltalán hátrahúzni, csak rácsurgatom a kamillát illetve a Betadint. De azt tényleg hígítva fogom alkalmazni. Bár ezt nem mondták. De amíg nem volt begyulladva, addig egyáltalán nem húzgáltam. Most is csak próbálnám hátrahúzni, de tényleg olyan pici, hogy nincs mit.

Attól is félek, hogy a pelenka megnyomja neki. Bár tudom, hogy más fiúgyereket is pelenkáznak és mégis túlélik...

2010. jan. 28. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!