Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyikérdés? 15 hós babámnak...

Fütyikérdés? 15 hós babámnak épp hogy csak látszik a kuki vége, ha megpróbálom húzni neki a bőrt.

Figyelt kérdés
Minden este finoman húzogatom neki fürdés után, de nem haladunk... Fel kell rántatni? mikor? Mennyire fáj ez a babának? Meddig szenved majd utána?
2010. jan. 27. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Elöször is nehogy felrántsd, mert komolyan berepedhet, ami nagyon fájdalmas, meg még erösen vérzik is.

Ha ugy gondolod, hogy nincs rendben, akkor menj el a gyerekorvoshoz, majd ott kapsz rendes tanácsot, ne itt kérdezösködj, mert csak ártasz a gyerekednek.

2010. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem szabad felrántani. Azért gondolhatod mekkora trauma lenne az neki. Itt találsz megfelelő választ a kérdésedre, szakembertől:

[link]

2010. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Félreértettetek! Nem azt írtam,felrántani, hanem feránTATni, orvossal, urulógussal... dehogy rántanám fel neki!
2010. jan. 27. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős (15hós) volt a fiam,nekünk is ilyen problémánk volt,elvittem a dokihoz és sajnos mondta,hogy majd ő egy speckó kis hurokkal hátra tolja krémmel érzéstelenítették neki várnunk kellett jó 10percet még hat a krém. Lefektették és én nem néztem oda csak átöleltem szorossan magamhoz az egész kis teste beleremegett ahogy a doki hátrarántotta igaz pár másodperc volt,utánna 3-4 napig csak úgy tudott pisilni ha rögtön beleültettem egy kád vízbe mert mondta a doki úgy nem fáj neki annyira,mit ne mondjak ketten fogták le otthon,hogy utánna amivel kellett kenni tudjam.Szegénykém így szokott le a pelusról 15hónaposan elhagytuk teljesen a pelenkát.
2010. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég... akkor ne hagyjam a dokit hozzányúlni? Fogalmam sincs, mit csináljak.... semmiképp nem akarok fájdalmat és traumát okozni neki...
2010. jan. 27. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd békén és ne vidd sehova, mert kifoghatsz egy ügybuzgó orvost aki azt hiszi aggaszt ez téged és megoldja a problémát. Azt hiszem másfél éves koráig kell felengednie. Csak akkor van gond ha akadályozza a pisilésben. Egyébként én nem nyúlnék hozzá.
2010. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22 hós,és a doki azt mondta 3 éves kora előtt nem fog hozzányúlni.Ugyanis amíg pelenkás nagyon-nagy a fertőzés veszélye,meg amúgy is,ha minden este húzkodom,akkor változni fog neki,és nem kell neki fájdalmat okozni.
2010. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom, amit az általam beszúrt linkben olvashattok.


"A fitymaszűkület az a probléma amivel szinte minden fiús szülő szembesül.

Az élettani szűkület normális jelenség kisgyermekekben. A fityma és a makk közötti finom letapadás gyakori és a kezdődő merevedések illetve a fityma és a makk között termelődő faggyúszerű anyag hatására kb. 5 éves korra magától megoldódik általában. Csecsemő- és kisgyermekkorban a fityma alapos tisztítása szükségtelen.

TILOS a fityma (előbőr) erőteljes hátrahúzása, mert a keletkező berepedések hegesednek és fitymaszűkületet alakítanak ki. A fitymaszűkület enyhébb eseteiben elégséges lehet helyi kenőcsös kezelés. Műtétre csak súlyos heges fitymaszűkület, vizelési nehézség, ismétlődő gyulladás esetén van szükség. Ilyenkor a legbiztosabb, végleges megoldást adó eljárás a körülmetélés, de sokszor elégséges valamilyen fitymaplasztika elvégzése."


Szóval 5 ÉVES KORRA. Addig bőven ráértek, nyugi. Óvatosan ameddig tudod felhúzod, lemosod, és csá. :D

2010. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :) Én is így csinálom, akkor, meg nem említem az orvosomnak....
2010. jan. 27. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!