Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell adni a homeós...

Hogy kell adni a homeós golyókat csecsemőnek? És mennyit végül?

Figyelt kérdés

Mennyi vízben kell feloldani? Aztán egyszerre az egészet megitatni?

Az egyik kiadványban azt olvastam, hogy Chamomillából(Ch15)2-szer 5 golyó naponta, máshol meg hogy óránként 1 golyó.


2010. jan. 27. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én esténként adok a kisfiamnak 5 bogyót.

De amikor nyűgös volt a foga miatt, akkor óránként kapott egyet.

Tényleg vízben kell feloldani? Ajvé...én mindig beadtam simán a szájába és elszopogatta...

2010. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod az adagolást is és azt is, esetleg milyen szerek lehetnek jók: [link]
2010. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem fogom fel amit a Vida Ági í,r kérlek értelmezd! Az utolsó mondat elletmondás az előzőekkel: "A legideálisabb adagolás: 3-szor 1 golyó félóránként, majd 2 óra szünet következzen. Ha nem javulnak a tünetek 1 óránként, ha javulnak, 2 óránként kell újabb 1-1 golyócskát adni. A fog áttöréséig, naponta háromszor 1 golyót kell adni."


Aztán egy kiadványban meg ezeket találtam: "félóránként-óránként 5 golyócska" de olyan adagolást is írnak, hogy "félóránként 5 golyócska, majd napi kétszer 5"


Most akkor a 3 variáció közül melyik a helytálló?

2010. jan. 27. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki 5 golyócskát, akár 15percenként is, ha nagyon nyügi.Szerintem 1 golyócskát adni hülyeség, 5 az 1x-i adag.Babáknak is.Mivel nem lehet túladagolni és mellékhatása sincs, nem kell csökkenteni az adagot.Nekem homeós kiskönyvem van (gyógyszertárban lehet venni)és abban is 5 golyócskát ír, akár 15 percenként.Talán a dokik, akik írták, jobban tudják, mint Vida Ági.
2010. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!