Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a még szopizó (is)...

Milyen a még szopizó (is) 11-12 hónapos babátok napirendje, evéseit?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mikor mit eszik, ányszor alszik, mennyit foglalkoztok vele, tudtok-e házimunkát végezni mellette? Sokat segítenétek nekem vele. Úgy érzem semmi nem működik, minden nap valamiért más... Köszönöm!
2010. jan. 27. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggel 8-9 közt szopi, visszaalvás.

10-11 közt kelés, 11-kor főzelék+Sinlac.

2-ig játék, ha kell, akkor bolt, posta, satöbbi, játék főleg egyénileg.

2-kor főzelék, majd alvás 5-ig. 5-kor ébresztés, gyümölcs. Innentől ami a család aznapi teendője, attól függ. 20-kor fürdés, majd egy kis fárasztó célú játék-ökörködés a nagyágyban, szopi-vacsi 1/2 9-kor és alvás reggelig. A héten elkzdtük, hogy a szopi vacsi után adunk tápszert is. Nem éhes ugyan, de megeszi ímmel-ámmal.

Házimunka egész délelőtt mehet gyakorlatilag és a délutáni alvásidőben is. A házimunkához asszisztál, velem van, dumálunk közben :-)

Vezess be rendszert, az fontos nekik!

2010. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, most 13 hós a kislányom.

amikor 11-12 hós volt , napi 2x aludt, délelőtt-délután másfél órát. reggel 7-kor kelt, reggeli velünk ímmel -ámmal, aztán apuci elment dolgozni, mi meg a boltba. utána kis játék itthon közösen, majd alvás. addig én vagy neteztem vagy házimunkát csináltam, mikor hogy. utána ébredés, majd kis kaja (nem vitte túlzásba), majd változóan, ha ügyet kellett intézni, azt, ha nem, akkor itthon maradtunk, játék együtt, kis házimunka, amit ő nem túl jól tolerált (visítás, sírás), aztán olyan 2-2:30-tól megint alvás. vagy lefeküdtem vele, vagy egyéb elfoglaltság. aztán felkelt, séta, aztán itthon, játék együtt, vártuk apucit, aki olyan 6 körül haza is jött, onnantól egy kis esti nyűglődés, de már könnyebb volt, mert apucira sóztam. :))

7-kor fürdés, 8-kor alvás. éjjel még többször kelt, rosszul aludt, forgolódott.

Mint látod, nem az az egyszerű baba...nem nagyon van el magában.

Kicsit változott a kép most kb 2-3 hete. jobban elvan magának, meg tudok főzni, elmosogatni stb úgy, hogy pakol mgának, meg hordozgatja ide oda a cuccokat. néha még rájön a dili, de az csak hiszti, kezdi megérteni, hogy néha önállóan kell ellennie. Az alvása is jobb lett, felébred még, de utána visszaalszik. ami rossazzb, hogy már csak 1x alszik általában nappal, így a fennmaradt időt nehezebb kitölteni, mert ebben a hülye hidegben nem nagyon tudunk hosszasan sétálni.

na majd tavasszal.

Nálatok mi a gond?

2010. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányom van, 1 éves.

Reggel fél 7 körül kel, pici szopi, kifli. Játék magában, 9 körül tízórai: gyümölcs, sajt, felvágott, tejpép- mikor mi.

11 körül alszik másfél órát, utána ebéd: főzelék általában. Utána sétálni megyünk, majd 4 körül megint alszik egy órát. Uzsonna: péksüti, kifli vagy zsömle, felvágottal, joghurt, túrórudi. Játék közösen, általában már apával. Negyed 8kor fürdés, utána szopizik és alvás. Mostanában felébred 1x, de egyébként már alszik reggelig, csak most jönnek a rágói.

Házimunkát simán meg tudom csinálni, mosogatás meg főzés, mikor tízórai és uzsi van, mert akkor már ugye önállóan eszik. Vasalás, virágok a délelőtti játéka közben. Takarítás 1 héten 1x, kijelölt napon délelőtt, semmi gond nincs olyankor, már megszokta, jön utánam olyankor berakom a kis bébikompjába. Mosás berakása szintén gyorsan megy, imádja a mosógépet, teregetni meg pláne: szétdobálja a vizes ruhákat :)

2010. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!