Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabas anyukak, szerintetek?

Kisbabas anyukak, szerintetek?

Figyelt kérdés
nemetorszagba tanultam 4 evig.most,hogy gyerekem van vissza gondolva furcsanak tartom a kov.a csoport tarsaim es azok kozul akiket meg megismertem(voltak paran)80%tejerzekeny,liszterzekeny,stb.azok akikkel laktam 5 lany elmondtak,hogy csak kb.1,5 eves korukban ettek tehentejet,tejtermeket addig kizarolag csak tapot.az 5bol 3 tejallergias volt.azert van,hogy a legujabb kutatas szerint 6hos kortol KELL tejtermeket tejet adni a babanak?a nemetek most igy csinaljak.akkor most lehet vagy nem?
2010. jan. 27. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

fúú ez jó kis kérdés, tuti csomóan mondják majd, hogy lehet és sokan azt is hogy nem... én csak annyit tudok, hogy engem anyukám 3 hós koromtól negyedes tejjel etetett, mert nem volt teje és a tápszereket mind kihánytam... szerencsére nincs tejallergiám.

De tény, hogy ma itthon az állásfogalalás, hogy egy éves kor alatt nem ajánlatos tehéntejet adni a babának. Aztán lehet, hogy pár év múlva majd átvesszük a német példát, ha működik...

2010. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is nehéz kérdés volt,ki mire esküszik,aztán hall valamit és felborul az egész.

Az biztos,hogy én is elég korán kaptam már feles tejet,mert anyum nem tudott szoptatni.Én viszont a mai elveket követve egy éves kor után adtam a babámnak tehéntejet.

Szerintem ahogy eddig is lesz aki meri előbb adni és lesz aki nem,de tényleg mintha egyre több allergiáról lehetne hallani.

2010. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben már egyáltalán nem tudok véleményt alkotni,régen a babáknak adták,generációk nőttek azon fel és nem volt ennyi allergiás mint most,most nem adják mégis nagyon sok gyerek allergiás,szerintem inkább ez a sok mesterséges anyag,tartósítószer a felelős az allergiákért amit sajnos már az anyatejből megkapnak.De én sem mertem 1 éves kora előtt adni a kislányomnak és a kicsinek sem fogom inkább megvárom azt az időt,az a biztosabb.
2010. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A doki bácsink 79 éves.50 éve a család gyermekorvosa Tehát jó pár éve praktizál és egy pár hozzátáplálási "divaton",szokáson túl van.Az Ő véleménye és az általa említett legújabb tudományos nézetek szerint is el kell kezdeni 6 hónapos korban a gabonákat és 7 hónapos kortól a tej termékeket.Én így csinálom ,de ez az én döntésem.Minden Anyuka másképp látja és másképp gondolja:Nehéz dolog hiszen a szakmán belűl is különbözőek az álláspontok.
2010. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen bizonytalan vagyok e téren. (én is feles tejen nőttem fel, nincs semmi bajom) Mindig mást mondanak. A gluténnel is ez van. Amikor terhes voltam még azt olvastam 1 éves korig ne, most hogy 6 hós a kisfiam, most már azt mondják fél éves kortól adni kell. A fene se tudja mi lenne a jó. A minap vettem Milupa gabonát, amit tápszerben kell feloldani, és annak meg az van a dobozán, hogy 3 évig ! nem adjunk tehéntejet. Nekem az futott át az agyamon, hogy lehet hogy ebbe a tápszergyártók is benne vannak, nekik az az érdekük, hogy minél tovább tápszerezzük a gyereket.
2010. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem is nagy kérdés, igaza lehet az előttem szólónak, hogy nagy tápszerbiznisz lehet a dolog hátterében. Én 3 hónapos kortól kaptam gabonát, meg tejet is, mert anyukámnak nem volt elég a teje, és annak idején ez volt a divat. Semmi bajom, makk egészséges vagyok.

Én legutóbb azt olvastam, hogy fontos, hogy az anyuka fél liter tejet megigyon szoptatás alatt naponta, mert az allergén anyagok részben átmennek a tejbe, és így kialakul a babában az orális tolerancia, ami segít elkerülni az allergiát. Más meg azt mondja, hogy nem szabad tejet inni szoptatás alatt.

Én amúgy azt hiszem a tejjel várok 1 évig, de tejterméket adok neki amilyen hamar csak lehet.

2010. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, egyébként most kicsit utánanéztem, és egy csomó angol weboldalon 9 hónapos kortól ajánlják a tejet...
2010. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!