Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hós babának kell e a...

5 és fél hós babának kell e a cumisüvegen a cumit cserélni? Mikortól és miből itassam, hogy ügyesedjen, és pohárból mikor tud majd inni?

Figyelt kérdés
Még mindig van olyan cumisüvegünk, ami 2 lyukú. Cseréljem le azt is?
2010. jan. 27. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A cumisüvegezésben nincs tapasztalatom, de pohárból már az újszülöttek is tudnak inni. Nekem csak a nagylányom ivott fél éves korától, akkor csőrös pohárból. A két kicsi csak kb. egy évesen fogadott el anyatejen kívül más innivalót, akkor már pohárból kínáltam őket.
2010. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, mi 6 hós korától próbáltuk a poharat, sokáig nem ivott semmit szinte, mert nem is kellett neki, meg ügyetlen is volt. kb. 11 hós korától iszik jelentékenebb mennyiséget (vizet) az anyatejen kívül, és azóta nagyon szépen is iszik a pohárból (még én tartom neki). most 13 hós. cumisüvege sosem volt.
2010. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de kérdésem a cumisüvegre vonatkozott. Örülök, hogy a tied nem látott cumisüveget, de az enyém tápszert is eszik, nem véletlenül így tettem föl a kérdést. Pohárból nem tud inni még, mert a szájával szinte szopikálná azt is, így kifolyik az összes lé amit inna.:) Talán később megpróbáljuk, de előtte úgy tudom van tanuló pohár is, meg ilyenek...Ezekre lennék kíváncsi!
2010. jan. 27. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam ugyan anyatejes, de 5 hónaposan kezdtem neki teát is adni először cumisüvegből, majd vettünk neki Avent varázsitatót. Állítólag ez segíti megtanulni a pohárból ivást. Először nem volt hajlandó a szájába se venni, de kb. 1 hét alatt belejött és most már szépen iszik belőle. Aztán majd lassacskán elkezdem a poharat is próbálgatni. Azt a régi fajta üveg kávés poharat ajánlották, aminek kicsit kifelé ível a szája.

2010. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi most vettünk a fiamnak tanuló poharat(dm-be vettem neki 1200 volt).hát eddig nemigazán volt neki nagy sikere,inkább csak játszik vele,igaz csak 2 napja kapta.nem egy nagyivó egyébbként.cumit még nem cseréltünk sem nagyobb,sem 2 lyukura(van itthon nagyobb lyuku néha megkínáltam abból,de tul gyors az még neki).

5 hós anyukája

2010. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!