Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kerülhetek újra közel...

Hogyan kerülhetek újra közel hozzá?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes voltam és igaz nehéz terhességem volt ,de egy percig sem bántam meg és nagyon boldog vagyok !Igazából az a szomorú,hogy nagyon messze kerültem a páromtól és fogalmam sincs ,hogyan kerülhetnék újra közel hozzá ! Úgy érzem ,hogy ez az egyszer 9 és utána eddig 5 hónap nagyon messze taszított !A nehézséget még az is fokozta ,hogy a császár után nem annyira vágytam semmire ..Párom szeret és én is őt ,megértő nem siettet ,de már én szégyenlem magam ! Valaki volt hasonló helyzetben ?
2010. jan. 26. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Én hasonló helyzetben voltam abból a szempontból, hogy nekem is problémás volt a terhességem, veszélyeztetett terhes voltam, hosszúra nyúlt a vajúdás ami eléggé megviselt mind hármunkat (a párom is ott volt velem mind a három nap míg tartott)Végül nekem is császár lett. Könnyen gyógyultam, nem volt probléma, szerintem ez annak köszönhető, hogy fiatal vagyok és nagyon akartam mindent csinálni, egyáltalán nem hagytam el magam. A szülés mintha jobban összekovácsolt volna minket lelkileg, viszont testileg távolabb kerültünk egymástól. Nekünk nem volt ilyen nagy kihagyás mint nektek. A terhesség 16 hetétől nem voltunk együtt úgy, de a szülés után a gyermekágyi időszak leteltével sem tudtunk semmi jelentőset "alkotni". Azt igazából nem tudom, hogy miért, mert teljesen jól voltam, fizikai fájdalmam nem volt, de valahogy mégsem sikerült közel kerülnöm a páromhoz. Sajnos a mai napig sem az igazi a dolog és tudom, hogy az én hibámból van így. Egyszerűen nem tudok ellazulni és csak oda koncentrálni. Mindig az van az fejemben, hogy a gyerekem mellett kéne lennem és figyelni, hogy rendesen vesz e levegőt stb. Tudom, hogy vesz levegőt meg minden rendben van, szépen alszik, de mégis ez a gondolat motoszkál a fejemben és nem tudok másra gondolni. A párom érzi, hogy valami nincs rendben és mindig mondja is, hogy ha nem vagyok nyugodt mennyek és nézzem meg Őt, aztán jöjjek vissza, de az meg milyen már, hogy közbe 2 percenként leszaladozok megnézni a gyereket...?

Nagyon türelmes és megértő a párom, de már neki is kezdek az idegeire menni. Sokszor eszembe jut, hogy feleslegesen aggódok, mert úgyse lesz semmi baj, 6 hónapos, erős, fejlett nagy baba és minden oké. Ezzel nyugtatom magam...

2010. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is akarni kell. CSináljatok úgy, mint akik most ismerkednek, közös séták , beszélgetések, filmnézés, simogatások, szeretgetések és helyre fog jönni, ha igazán akarjátok. Ha nem megy, kérjetek segítséget.
2010. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.nagyon türelmes párotok van,de ne gondoljátok,hogy ez így természetes,ennek így kell lenni,neki ezt el kell viselni.ők nem úgy működnek mint mi nők,akiknek a hormonok megmondják mit csináljunk.csináljatok sok közös programot,este egy kis borozás,kis tv- zés,kicsit kényeztessétek őket.milyen jólesik ez nekik hiszen kitartottak veletek jóban,rosszban,megérdemlik a törődést.kényeztetést.
2010. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos hasonló helyzetben vagyok, bár a terhességgel, szerencsére nem volt gond. Viszont szülés után sokáig nagyon rossz passzban voltam fizikailag és érzelmileg is. Aztán meg ugye a baba teljesen lefoglalt/lefoglal, így a házasélet eszembe sem jut :( Párom nagyon nehezen viseli, teljesen eltávolodtunk egymástól, megromlott a kapcsolatunk. Ő nem tudott alkalmazkodni a megváltozott helyzethez, hogy ott a baba, hogy már ő az első, stb. Nekem meg nem fussa többre az energiámból. Lehet nem is tudjuk megmenteni a házasságunkat :( Bármit is próbálunk tenni, közösen, minden erőltetettnek tűnik.
2010. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Eleinte nálunk is hasonló volt a helyzet, bár a férjem nem mondta tudtam hogy érzi a távolságtartást. Próbáltunk úgy tenni, hogy nincs semmi gond. Aztán egyszer csak ennyit mondott a férjem, minden előzmény nélkül: "nem akarlak elveszíteni" Ekkor tudatosult bennem, hogy ő is a családom, a gyermekem apja, aki szintén úgy szereti a kislányát mint én, és emellett engem is. Magamba néztem és tudtam hogy én sem akarom őt elveszíteni, ahogy ránéztem előtörtek az eddig feledésbe merült érzéseim. Aztán a többi dolog követte, persze kicsit erőt kellett vennem magamon, de ment. Kislányunk 5 hónapos és igazából még mostanában kezd helyreállni a rend.
2010. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!