Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hós babátoknak mi a napi...

16 hós babátoknak mi a napi átlag étel menüje? Kb. mikor eszik? Nasit mit eszik szívesen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:

16,5 hónapos lányom reggel 7kor megissza a tejcsijét.

9kor reggeli:szendvics, péksüti,joghurt..

12-13 körül ebéd:amit főzök, vagy vmi bébikaja mindegy mi mert mindent megeszik válogatás nélkül

16óra körül uzsi: gyümölcs

este 18kor vacsi, hasonló mint a reggeli vagy ha olyan akkor ami az ebédről megmaradt

20 órakkor fürcsi után megissza a tejcsijét.

Nasi is menne ha adnék neki, csokit nem, bár pont egy hete adtam neki egy kindertojás egyik felét,amúgy pufit szereti nagyon,esetleg valami keksz,kinder tejszelet,túrórudi.De ezeket nem nagyon eröltetem.

2010. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és a gyümölcsöt milyen formában adod? pl narancsot csak szeleteled? almát cikkekre vágod? vagy még korai? én félek még, hogy megakad a torkán, nem mindig rágja el rendesen. felvágottat mit adsz neki?
2010. jan. 26. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!

az én 16 hónapos babám az almát csak reszelv eszi meg, mert a darabokat betömi a szájába, és aztán öklendezik.

a narancsból csak a levét szívja ki, a többit kiköpi, ugyanez a mandarinnal.

a banánt, kivit darabosan eszi meg, de nem sokat.

ősszel szerette a körtét, szintén darabokban, de most sehol nem tudok venni finom, puha körtét.

meggyből a befőttet megeszi, a frisset nem:)

nassolás: kekszet, babapiskótát csak nyammogja, játszik vele, de nem eszi meg. ritkán kap kinder tejszeletet, ált., amikor nem vagyunk otthon uzsonnaidőben, és nem tusok nki gyümit csinálni. babapudingot és jughurtot adok neki, Humanat, mert iszonyat olcsón jutottam hozzá, egyébként rendes, felnőtt joghurtot szokott enni.

csokit nagy ritkán egy falatot, de inkább csak a nagyszülők miatt.

2010. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ja, felvágott:

nem igazán eszi az ilyeneket, max. a májkrémes falatokat( gyulai májas, vagy valami házi jellegű májas)

virslit kiköpi.

összességében a felvágottakből max. pár falatot eszik meg.

pl. a bundáskenyeret sem eszi...

2010. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Reggel fél 8-8 ébredés, utána 2 dl tej.

Reggeli nincs, 10 körül rágycsál gyümölcsöt, és Győri jó reggelt kekszet.

Dél-fél 1 között ebéd, főtt étel, amit mi eszünk.

3-4 körül megint gyümölcs, esetleg némi péksüti.

18kor vacsora, főtt étel, ami délben volt.

19.30-kor 2 dl tej, majd 20-kor fürdés, 20.30-21 között alvás reggelig.

Nasit csak akkor eszik, ha vendégek vannak, és ki van rakva nápolyi, vagy ropi, sós perec...amúgy nem kap.

(tejterméket nem eszünk semmit , a 2x2 dl tej is laktózmentes)

2010. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcs úgy ahogy én is eszem:mandarin gerezdekben, alma negyedbe vágva, kimagozva, banán egészben...

Felvágott meg bármi, még paprikás száraz szalámi is.

2010. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 17 hónapos. Reggel ébredés után szopizik aztán 9 körül reggelizik. Általában vaj+ saját készítésű májkrém v. felvágott v. sonka v. rántotta.

Délelőtt 1x kap valamilyen gyümölcsöt, mivel már ügyesen eszik én is a kezébe ado(banán, narancsgerezd, körteszelet,almaszelet stb.)

Ebéd 1-1/2 körül van, olyankor általában azt eszi, amit mi. Nem pépesítek, nem darabolok (csak a húst vágom kisebbre), mert mindent meg tud rágni. Egyedül eszik, nem tűri, hogy etessem.

Uzsonna: általában joghurt valamilyen gyümölccsel vagy krémtúró házilag, esetleg gyümölcs.

Vacsora: vagy a déli főtt ételből kap vagy valami szárazat(különféle falatkák, kenőkék pl. kőrözött, padlizsánkrém, sajtkrém, avokádókrém stb..) Még szopik, így nappal is többször jön és kéri, este vacsora után is szopizik még.

2010. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja! nasi: általában nincs semmi, nasizni is gyümölcsöt kap vagy kölesgolyót. Ha esetleg valakitől kap édességet, akkor megeheti, de én nem veszek neki.
2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!