Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós anyatejes babám,2 hét...

5 hós anyatejes babám,2 hét alatt csa 7dkg-ot hízott. Nem keves ez?

Figyelt kérdés
3450_el született,most reggeli elött pucéron 6350 gramm volt. igy nem fogja megduplázni a súlyát 3 hét mulva. Mit javasoltok,kezdjem el a hozzátáplálást? Napi 5x eszik,80-130 gramm között.álltalában 500 gammot.
2010. jan. 26. 07:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyit hízott akkor. A doki és a védőnő is meg volt vele elégedve. SőT! Azt mondták, legalább nem lesz duci...
2010. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom az 5. hónapban 10 dekát hízott össz-vissz.Ha nem hízik,valószínűleg nő.Nekem is csak 100akat eszik egyszerre,ez mindig is így volt,ne ebből indulj ki.ez alapján azt mondanám semmi gond nincs.Az egyetlen probléma az (ha egyáltalán ez probléma),hogy nem fogja megduplázni a súlyát.Nekem 3630-cal született és 5 hónaposan volt 8300 gramm.És egy csepp zsír sincs a tejem tetején,olyan,mint a víz...
2010. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A "nem tápláló" anyatejről egy gyerekorvos véleménye:"Az utcánkban van egy anyuka, 5 hetes a babája.

Teje van, de állítólag rossz minőségű, nem elég zsíros, vagy mi, ezt a gyerekorvos doktornő mondta.

Az anyukának a tejleadási reflexe jól működik, akar is szoptatni, a baba is igényli és már ki is fejezi, de az anyuka teljesen ki van akadva/borulva, hogy nem jó a teje. Nekem ez magas, hogy hogy lehet nem jó, meg a baba is gyarapszik.

Válasz:

Hú de mérges vagyok ilyenkor!!!!!


Kedves Anyukák, védőnők, gyermekorvosok, anyósok és szomszédasszonyok!

Rossz (híg, gyenge, stb.) anyatej nincs. Az anyatej összetétele egy szoptatás alatt, és a szoptatás időszaka során végig folyamatosan változik a gyermek igénye szerint. Ha az anya lefeji a tejet és azt biokémiai vizsgálatnak vetik alá, akkor sem mondhatjuk azt, hogy rossz vagy jó a teje általában, hanem azt mondhatjuk, hogy ebben a pillanatban ilyen tej ürült a melléből. Ha tovább fej egy másik csészébe, akkor annak a tejnek megint más lesz az összetétele. Ha reggel fej, az is más, ha este, az is, és, ha két hónap múlva, az meg végképp nagyon más!


Az anyatej nem összehasonlítandó a tehéntejjel: az anyatej savóban gazdagabb ( úgy mondják, hogy savódomináns), a tehéntej pedig fehérjében. Ha a gyerek fehérjében dúsabb tejet kapna, megbetegedne, ha a boci savóban gazdagabb tejet kapna, ő is megbetegedne. Ha gyereket akarunk etetni, jobb, ha a híg kinézetű anyatejet kapja, mert az való neki.

Hogy megnyugtassak mindenkit: az anyatej a szoptatás elején hígabbnak néz ki, és előfordul, hogy a színe egy kicsit kékes és áttetsző, mert olyan anyagok (túlnyomórészt cukrok, és kevesebb fehérje) vannak benne, amelyek nem módosítják az állagát. Ha sok cukor van a tejben, sok víz is kerül bele, mivel a cukor megköti a vizet - ez a normális. A szoptatás második felében azonban sűrűbbnek, krémesebbnek néz ki az anyatej, mert ilyenkor magasabb a fehérje és zsírkoncentrátuma. Ha a barátnőd szoptatás után fej, akkor "jobb" tejet kap, mintha az elején fejne. Valójában egyik sem jobb, mind a kettőre szüksége van a babának.

Valójában van nem tökéletes anyatej, de csak a rendesen éhező anyák esetében, mondjuk a fekete Afrikában. Ám ott sem a tápérték csökken igazából, hanem az ásványi anyag és a vitamintartalom."

2010. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!