Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós anyatejes babám,2 hét...

5 hós anyatejes babám,2 hét alatt csa 7dkg-ot hízott. Nem keves ez?

Figyelt kérdés
3450_el született,most reggeli elött pucéron 6350 gramm volt. igy nem fogja megduplázni a súlyát 3 hét mulva. Mit javasoltok,kezdjem el a hozzátáplálást? Napi 5x eszik,80-130 gramm között.álltalában 500 gammot.
2010. jan. 26. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan mi vegyes tápláláson voltunk (táp + anyatej), de szerintem kevés a 80-130 ml egy 5 hónapos babának. Bár ez attól is függ, mennyire tápláló a tejed. Én mindenképpen megbeszélném védőnővel / dokival, mert ha csak anyatejes, akkor 6 hó után szokták a hozzátáplálást kezdeni. Nem sír gyakrabban? Nem kér többször enni?

Banyuci

2010. jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szia Banyuci! nem sír,nem nyügös. Ő hagyja abba a szopit,pedig megkínálom a másik ciciből is. van mikor eszik abból is,van mikr nem. tegnap pl.mind az 5 étkezésnél pont 100 rammot evett.
2010. jan. 26. 07:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kevés szerinte. Ennyi idős babák már nem híznak olyan rohamosan, mint a picik. A hat hónapos korra való megduplázás is csupán viszonylagos, tehát nem azt jelenti, hogy pontosan 6 hónaposan kell, kötelező duplázni. Van baba, aki már 5 hónaposan megduplázza a súlyát, a másik meg 7 hónaposan fogja... Ha a babád nyugodt, kiegyensúlyozott, békés, akkor nincs gond. Hogy az enyém mennyit szopott, sosem mértem, így viszonyítani nem tudok..egyébként a mennyiség nem lényeg, az a fontos, a babának elég-e... A tej mindig a pici igényeihez alakul, így olyan, hogy a tejed nem tápláló, nincs...Még az anya kárára is elveszi a szervezet azt, amiire a babának szüksége van. Lehet, hogy nem lesz a tiéd 1 évesen 10 kiló, de ha így is egészséges, a mozgása, értelme fejlődik, akkor nincs gond..a Hozzátáplálásról meg csak annyit: az első hetekben semmiképpen sem fog olyan mennyiségeket enni, amitől annyira rohamosan hízni kezdene. Egyébként gondolom, már sokat mozog...ez is lassítja a hízást... Addig ne aggódj, míg hízik, akkor van gond, ha megáll a hízása... Ami még fontos, hogy nem a heti-kétheti hízás számít, hanem az, hogy havonta hízik-e..lehet, hogy most épp a hossza nőtt...
2010. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Az nagyon kevésnek tűnik... Szerintem mindenképpen beszéld meg védőnővel vagy orvossal. Elvileg amíg meg nem duplázza a születési súlyát, van egy számítási mód arra, hogy mennyit kellene enni a babának. Testsúlyát osztod 150-nel, és megszorzod az etetések számával. A Te babádra kiszámolva 211 ml-re jön ki. Így a 100 ml nagyon halovány...

Banyuci

2010. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nem egyforma két anyuka teje... az enyém például tök vizes, alig van rajta zsír, míg egyik ismerősömnek ujjnyi vastag zsírréteg van rajta. Hízik is a bébije rendesen! Az enyémnek meg sose volt elég a tejcsim, pedig eszem, iszom rendesen.

Banyuci

2010. jan. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Banyucival értek egyet a tejci kérdésben:-) Szerintem is külömböző tejek vannak. Nekem a barátnőmnek meg is vizsgálták a tejét és utána mondták neki hogy egészítse ki tápszerrel mert sokat evett a bébije, de egész nap sírt és nem nagyon hízott:-( Azt mondták neki hogy a tápértéke a tejnek nem elég:-(

A kérdésedre válaszolva nekem is kevésnek tűnik ez a mennyiség, de ahogy fentebb nagyon meggyőzően írta már valaki ha kiegyensúlyozott, jó kedélyű a babád nem lehet nagyon gond:-) De a hozzátáplálást már szerintem elkezdheted:-)

Minden jót nektek!

2010. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni! " [link]

[link]


"5. tévhit “Nem hízik eleget”

3 hónapos kor után lelassul a hízás, ilyenkor előfordulhat, hogy 1-2 hétig egyáltalán nem hízik a baba, éppen ezért soha nem szabad a heti hízást nézni, mindig csak a havi értékeket és ha volt valamennyi hízás, akkor az már elegendő (ha egyébként kiegyensúlyozott a baba)"

2010. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hízás 5 hónapos korra tényleg lelassul. úgy tudom, hogy egyik héten hízik, a másik héten nő.

Amíg kiegyensúlyozott, nem nyűgös, addig ne kezd el 6 hónapos kora előtt a hozzátáplálást.

2010. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is a tejcivel lehet a gond. Az én 5,5 hónapos kisfiam sem eszik sokkal többet (igaz fogzunk, ilyenkor étvágytalanabbak, nem lehet, hogy Nálatok is ez van?).

Pont tegnap néztem meg egy szopit, és 50 ml (!) volt. Utána másik ciciből 40 ml. Napközben 5x eszik, de Ő éjszaka is eszik 2-3 alkalommal.

Nálunk így nézett ki 2 heti gyarapodása: 8dkg/egyik hét, 18dkg/másik hét. Így 2 hét alatt úgy gondolom nem rossz a 26 dkg hízás, pedig én is megijedtem, mert egy szopi alkalmával keveset eszik.

Nekem most mondta a gyerekorvos, hogy jól táplálja a tejem, ezért nem is kell elkezdeni a hozzátáplálást. De jövőhéten már 6 hónapos lesz, így csak kóstoltatom az új ízeket!

Szerintem nem elég tápláló a tejcid! Beszélj a védőnővel, vagy gyerekorvossal!

Sok sikert!

2010. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az utolsó hónapban 21 dkg-ot hízott.
2010. jan. 26. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!