Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két keresztnév, ki hogy...

Két keresztnév, ki hogy használja?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik 2 név is és nehezen tudok dönteni melyik legyen és már azon agyalok, hogy mindkettőt megkapja, viszont nem látom értelmét(egyik sem családban szereplő keresztnév). Kérdésem, hogy aki 2 keresztnevet ad a babájának, az mind a kettőt használja felváltva, vagy csak az egyiket? És ha csak az egyiket, akkor melyiket(elsőt, vagy a másodikat)? Második keresztnevet miért adtok?
2010. jan. 25. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia


hát igen...:)

elég ritka nevek..:)

én nem is ismerek olyat,akiket így hívnának..

az-az de..a munkahelyem melletti kutyust Málnának hívják :)


15.21-es :) /asszem:)/

2010. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

ismét a 15.21-es vagyok.


Amúgy nekem pl nagyon tetszett az Amira,vagy a Mira név is,de aztán elvetettük.

Az sem nagyon sűrű név,ha esetleg meggondolnád magad.! :)

Az Amira amúgy hercegnőt jelent! :)

2010. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, nem igazán mennének a vezetéknévhez (Amira meg van is az ismerősök között).
2010. jan. 25. 15:40
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha kettőt adtok, én ezt a sorrendet javasolnám: Zoé Málna, mert fordítva vezetéknévként is lehetne érteni-szerintem.

Amúgy a Zoé Málna így együtt nekem kifejezetten tetszik :) Mi a vezetéknevetek?

Linda, Peti anyukája :)

2010. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

az én babámnak is kettő van, és csak az egyiket használjuk, de leírva nagyon szép a kettő gyütt.

férjem kérésére lett második neve, amúgy én is feleslegesnek tartom.

és bocsi, de nekem sem a zoé sem a málna nem tetszik:))) ne hari:)

de inkább zoé

2010. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én Lányomnak is 2 keresztneve van, mert mi sem tudtunk megegyezni Apukával egyben. Így Ő Rebeka Maja lett, ráadásul még a vezetékneve is egy keresztnév (József), így ha rosszalkodik, egyszerűen lejózsizzuk! :-)

Amúgy nagyon klassz a Zoé Málna, főleg ha passzol a vezetéknév mellé is - de gondolom igen!

2010. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nehéz de az előttem szólóhoz csatlakozva a Zoé Mélna sorrend kiváló ne sajnáld tőle a második keresztnevet.

Mi mind a három manómnak két keresztnevet adtunk és még ez a szerencse mert a lányunk a másodikat használja vagyis jobban hozzáillőnek gondoltuk 3-4 hónap múlva és ő is jobban szereti a másodikat de az elsőre is halgat.

A sorrend nálunk : Tamás Sebestyén

: Csenge Sára

: Bendegúz Örs

Könnyű szülést ,jó babázást ,sok örömteli pillanatot nektek.

2010. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányomnak két neve van Dóra Marianna.A másodikat azért kapta, mert a keresztanyukáját is így hívják.Én már nagyon rég eldöntöttem ezt,mert számomra fontos volt mind a keresztelő, mind pedig az amit jelképez.

Hiszen a keresztszülő az aki ha én nem leszek "esetleg" vállalja,hogy mellette áll a gyermekemnek.Miért ne tisztelném meg ezzel a gesztussal.Amúgy meg szép név is.

Nekem különben a Málna tetszik: édes,mosolygós és rögtön a jó nyári napsütés jut róla az eszembe,no meg persze a málna cukorral a tetején. az biztos hogy csak mosolyt csalna és csalni fog a kiscsajszi az emberek arcára.


Szép szülést kívánok

2010. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a hozzászólásokat. Azt hiszem elmondom a páromnak a két lehetőséget és akkor övé lesz a végleges döntés joga:) Zoé Málna, vagy Málna lesz.

18.06. Köszi a szép szavakat, még én is megmosolyogtam amit írtál :)

Valaki kérdezte a vezetéknevet: Megyeri

2010. jan. 25. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!