Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két keresztnév, ki hogy...

Két keresztnév, ki hogy használja?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik 2 név is és nehezen tudok dönteni melyik legyen és már azon agyalok, hogy mindkettőt megkapja, viszont nem látom értelmét(egyik sem családban szereplő keresztnév). Kérdésem, hogy aki 2 keresztnevet ad a babájának, az mind a kettőt használja felváltva, vagy csak az egyiket? És ha csak az egyiket, akkor melyiket(elsőt, vagy a másodikat)? Második keresztnevet miért adtok?
2010. jan. 25. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 2 keresztnevem van, de mindig csak az elsőt használom. Nekem a 2. keresztnevem csak galibát okozott mindig (hivatalos iratoknál, ügyintézéskor... stb.). Úgyhogy én a saját tapasztalatomból kiindulva csak 1 keresztnevet adtam a lányomnak.

2010. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azén lányomnak is 2 neve van Zoé Anna és azért mert nem tudtam dönteni, de vicc az egészben hogy mindenki Huginak hívja.
2010. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is 2nevet adtam,de szándékosan tettem:)

Jennifer-Anikó,,elsőt használjuk második meg anyukám emlékére:(

ezt így szerettem volna.

Későbbiekben meg majd választhat ,hogy melyiket szeretné

2010. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem két keresztnevem van, az elsőt használom. A másodikat nem igazán szeretem, hivatalos ügyintézésnél jön csak elő. A második keresztnevemet azért kaptam, mert ez volt a családban a szokás mindkét ágról (anyunak és apunak is két keresztneve van). Végül is adsz egy kis esélyt a gyerkőcnek, ha nem tetszik neki az első neve, akkor használhatja a másodikat :)
2010. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok, mint az első anyuka. Két nevem van és a másodikat sokan nem is tudják, nem használom.

A kislányomnak nem adtunk két nevet, feleslegesnek tartottam, a saját tapasztalataim alapján.

2010. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a párom kislányának van 2 keresztneve, a másodikat azért kapta mert az anyukáját meg az ex anyósát is így hívják. Az elsővel meg csak annyi a "probléma", hogy teljesen félreérthető..Norina...csak éppen mindenki Dorinának érti:( Az elsőt használja. Egy másik ismerősöm kislánya az apukától az első nevét, az anyukától a másodikat hallja nap, mint nap. Én akkor adnék második nevemet a gyermekemnek, ha nagyon rövid lenne a vezetéknév. Egyik gyermekemnél sem állt fenn ez a veszély:)
2010. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát én is feleslegesnek érzem a második nevet. Azt hiszem, akkor eldöntöm, melyik legyen. Elvileg még van rá 4 hetem :)
2010. jan. 25. 15:20
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mivel mi még a kórházba menet sem tudtuk eldönteni a babánk nevét,így mikor megszületett,akkor mind a kettőt bemondtam annak aki kérdezte..

Amúgy Patrícia Szonjának hívják. :)

Az apukájának a Patrícia tetszett,nekem meg a Szonja.

Én csak Szonjának hívom,ha a nevén akarom szólítani,az apukája csak nemrég kezdte ő is így hívni..Előtte ő Patrísának hívta,meg Patinak..:)

Most már ő is Szoninak hívja.

Amúgy inkább becézgetni szoktuk mostanában a babánkat..

Kb ezeket szoktuk neki mondani..:) : Cula, Culi, Puniellá, Mancó, Szoni, meg ilyenek..:)

Múltkor kipróbáltam,hogy figyel-e mindkét nevére,és hát igen..De az is lehet,hogy ha csak simán Szarost mondtam volna,arra is figyelt volna...:)


Üdv.,egy majdnem 6 hónapos gyönyörűség anyuja :)

2010. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

15.21-es vagyok...

Én is ezt mondtam a kiírt időpont előtt 4 héttel,hogy áhhh...ráérünk még...Majd pontosan 2 héttel hamarabb jött a kis manó,és hát igen..még a kocsiban is ezen agyaltunk,hogy akkor mi legyen...? :)

2010. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jófejek vagytok :) Hát igen, a 4 hét, az nem biztos, hogy 4 hét... Ne nevessetek ki a nevek miatt(nekem mindkettő tetszik), de szerintetek melyik jobb. Zoé, vagy Málna? Zoé most nagy divat és egyre többen adják, a Málna meg ritka, vagy csak én hiszem azt.
2010. jan. 25. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!