Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15. hónapos kisfiam alig...

15. hónapos kisfiam alig eszik tejterméket, mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 15 hós a kisfiam, és a kicsi már születése óta tápszeres volt, amit 11 hósan el is hagyott. Ezek után felváltva kapott joghurtot, krémtúrót, danoninot, amiket nagyon szeretett - reggelire, és vacsorára. Aztán kb egy hónap után, azt is elhagyta, nem hajlandó azokat sem enni. Úgy tudom, hogy naponta 0,5l tejbevitelre lenne szüksége, de nekünk ez nincs meg. Sajnos a tejet sem kedveli, nagy ritkán hajlandó meginni 1,5dl macikávét, de amúgy csak vizet, teát, gyümilevet iszik. Enni rendesen eszik, mindent megeszik, már azt, amit mi. Vacsora után megeszik egy rudit is, de ez szerintem kevéske. A tejet már próbáltam adni forralva, grizként, rizsként, kakaóként, turmixként, de mint aki megérzi, és nem issza. Más is jár hasonló cipőben? Valami praktika, vagy ne aggódjak, majd csak megissza egyszer? Amúgy nagyon kiegyensúlyozott, nem látnám, hogy valami gond lenne abból, hogy nem issza a tejes dolgokat. Várom válaszaitokat. Köszönöm!!
2010. jan. 25. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, pedig tényleg kéne a fél l tejtermék.

sajtot szereti? az is valami.

ízestett tejitalok?

2010. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszik (iszik) semmilyen tejterméket. Nálunk is ment egy darabig a krémtúró meg az aktívia édesfehér, de már azokat sem eszi meg. Tej szintén semmilyen formában nem megy :-(

Néha újra próbálom, mást nem tudok tenni... 14 hónapos.

2010. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha én tettem volna fel ezt a kérdést! Csak az én fiam még csak 10 hónapos. A múlthéten 3 napot kórházban voltunk és azóta se a cicit, se a tápszert nem fogadja el.

Én is aggódom!

2010. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem volt hajlandó meginni a tejet, csak babatejet ivott. 14 hónapos volt, amikor egyszer meglátta az apját, hogy dobozból itta a tejet :D hát rögtön neki is kellett belőle. Ízlelgette, furcsállta,de aztán egyre többször kért a dobozból inni. Most már ott tartunk, (16 hónapos) hogy pohárból is megissza, vagy szívószállal is szereti.
2010. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!