Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen okos?

Másnak is ilyen okos?

Figyelt kérdés

Most lesz február 7. 21 hónapos a kislányom.

4-5 szavas mondatokba beszél, tökéletesen használja a ragokat és már most van neki én tudata! Egyes szám első személybe beszél magáról! Az egész családot bemutatja vezeték név+ keresztnév.Mindent megért és nagyon gazdag a szó kincse.

Anyukám Óvónő és ö is mondja, hogy sok ovisa nem beszél és ragoz ilyen szépen, nem mozog ilyen jól!

Ja és azt is mondta, hogy sok még a kezét sem mossa meg ilyen jól! Ja és nem elfogult nagymama!!!!

Annyira nagyon okos!


2010. jan. 25. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 1 éves ezért nem tudom de minden esetre gratulálok hozzá! Örülj neki, hogy ilyen ügyes!

Viszont elfogulatlan szülő/nagyszülő nem létezik!

2010. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha foglalkozva van a babával első perctől kezdve, akkor bizony így lesz. Egyébként is okosak, csak elő kell hozni. Kisfiam 11 hós, és már nagyon szépen megérti, hogy mit nem szabad, sőt kérdően rám néz, hogy szabad-e valamit, ha új dologgal találkozik. Sok hasonló korú társa, baráti körben nem érti, hogy nem szabad, mert nem foglalkoznak vele.
2010. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, de persze, mint mnden másban, minden baba más, nem egyformán fejlődnek.
2010. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én első gyerek voltam, mindennek a középpontjában. másfél évesen már tisztán érthetően mondatokban beszéltem.

egyébként biztosan jelent valamit, ha nem is azt, hogy "okos", de pl. mai napig közelebb érzem magamhoz a humán dolgokat, a beszédet, értékesítő lettem, ahhoz meg ugye kell a beszélőke, jól írok, verseket is, és nagyon könnyen fejezem ki magam. szerintem ha mást nem is, ennyit biztosan jelent. :) de a matekhoz síkhülye vagyok.

ügyes a gyereked, légy rá büszke.

2010. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém alig idősebb.Ő is mondatokban beszél, ragoz is.

Én tudata is van, a családból csak azt nem mutatja be akivel nem szimpatizál:(és ezt bánatomra ki is fejezni.

Ismeri az alapszíneket, és 10-ig a számokat./Tesó imádja tanítani/

Kezet mos, szappanoz.A szája kicsit nagy:)))

Nekem a fiam is ilyen volt,mire oviba ment ismerte a színeket árnyalatokat, számolt 10-ig tudott összeadni, és a mai napig nagyon jó feje van.Matekból az egész osztályt lekörözi:)Nincs olyan példa amit ne tudna megoldani:)Igaz ezt nem tőlem örökölte:))))))

Én sem dicsekedni akarok, de ezt így igaz.

És biztos vannak még ilyen csemeték.

2010. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Nagyon aranyosak vagytok!

Nekem is elszámol tízig és az abc-t elkezdte tanulni a beszélő kutyájával:)

ja és a télapó itt van, boci boci tarkát, mókusa mókuskát, hinta palintát,kis kacsa fürdiket,kis karácsonyt, füles mackót, ici-pici házikót, süsüt végig elénekli!

Amúgy hazudnék ha azt mondanám, hogy nem akarok dicsekedni:) Bocsi de olyan büszke vagyok rá!

2010. jan. 25. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Legyél is rá büszke!!Az én babám most lesz másfél éves, és ő is tudja ezeket, és én is, illetve a környezetem is el van ájulva tőle. Meg lehet zabálni őket, olyan kis okosak tudnak lenni! Én akkor vagyok a legboldogabb, amikor a két kis kezével megfogja az arcomat, és azt mondja:"Anyuci, Milu szeret hatalmasan!"Ilyenkor olvadok, persze legtöbbször akkor mondja, ha rosszcsont és rászólok valamiért, hogy nem lehet.
2010. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok hozzá! Nyugodtan legyél csak büszke!

Az én fiam is hasonló, pedig ő fiú, 20 hónapos. Nekünk is mindig mondják, hogy sok ovis nincs még ezen a szinten.

Szerintem alkati kérdés is, nem csak a tanításé. Én sajnos nem vagyok egy csacsogós típus, nem mondanám, hogy egyfolytában beszéltem volna hozzá csecsemőkorban, mégis "bőbeszédű" gyerek lett. Persze próbálok sokat foglalkozni vele.

De én örülök annak is, hogy másnak is van ilyen kis ügyeskéje! Sokszor én érzem rosszul magam, mikor kérdeznek, hogy mit csinál, miket mondd már a gyerek, mert általában nem hiszik el, csak aki hallja. Az meg azt nem hiszi, hogy csak 20 hónapos. Dicsekedni meg pláne nem merek!

2010. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ez nagyon jó érzés lehet!

Azért azt megcáfolnám, hogy akivel foglalkoznak abból előjön a képesség hamar..

Az én fiam 2 éves múlt. Egyáltalán nem bezsél egy szót sem, nemhogy ragozás meg ilyenek.Pedig rengeteget foglalkozom vele, ő az életem, és mégis hiába. Ő ilyen alkat.

Pedig én is beszédes vagyok, a férjem se egy kuka...

2010. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó ne aggódj volt egy osztálytársnőm aki mondta, hogy ő 3 éves koráig nem beszélt de azóta egyfolytában, és ezt igazolni tudom 4 évig padtársam volt! :O

2010. jan. 25. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!