Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is elege van a szakköny...

Másnak is elege van a szakkönyvek sok okos tanácsából?

Figyelt kérdés

Már a terhesség alatt is sokat olvas az ember a babák elleátásáról, helyes neveléséről, de ez a megszületésükkel még fokozódik, mert újabbnál újabb kérdések merülnek fel. De szinte minden kérdésre kb. 5 féle válaszlehetőséget találunk, ha minden ilyen-olyan orvos, pszichológus, pedagógus, meg még ki tudja kinek a könyvét elolvassuk. Nekem már kezd az agyamra menni az, hogy szinte lelkiismeret-furdalást okoznak az embernek azzal, hogy kategórikusan kijelentik, hogy ezt, meg azt rosszul csinálják a szülők, ártanak vele a babának, holott én is azt teszem (pl. hagyom sírni kicsit stb.).


Minden baba és minden anyuka más, nem lehet egy átlag szerint meghatározni, hogy kinek mi szükséges. Nekem már elegem lett a sok írásból és inkább próbálok az ösztöneimre hallgatni. 4 hónapos a kislányom és szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, jó kedvű baba, pedig nagyon sok hasznos tanácsot nem fogadtam meg.


Más is van így ezzel vagy csak nekem volt már túl sok a szakirodalom?


2009. jan. 8. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs elegem, mert nem olvasok ilyeneket. Az ösztöneimre hallgatok és azok pl. azt súgják, hogy soha, de soha ne hagyjam sírni a gyermekem!

A gyerek választ minket, nyílván a Te gyerekednek ez kell, hogy néha sírjon. Ebből merít tapasztalatot.

2009. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van,de se az elsőnél,se most,a 2.nál SEMMILYEN könyvet nem olvastam,és az okoskodókat is próbáltam és próbálom elkerülni.1 könyvem volt,amelyben a terhességet követtem végig.Az tele volt jó dolgokkal,és sok információval.Én a rokonaimnak sem engedem meg,h beleszóljanak,beszélgethetünk a dolgokról,de a kioktatást,és az "így csináld,én is így csináltam,csak ez lehet jó-t" nem igazán tűröm.A legjobb,amit tehetsz,h az 1000 féle könyvet lesza..d,és-én is azt teszem,mint te-az ösztöneidre hallgatsz,és veszed a fáradtságot és megismered a babádat.Ennél jobbat nem tehetünk velük!
2009. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek én is, márt csak azért is mert eleve ellentmondásba ütkoznek ezek a könyvek!

Azt mondják nincs két egyforma gyerek!! Ha belegondolsz, akkor nincs annyi szakkönyv, ahány gyerek...

Nem lehet a szakkönyvek sémáját ráhúzni minden gyerekre, ha azok nem egyformák.

Egyedül a táplálkozási dolgoknak voltam hajlandó utánaolvasni, és egy-két hasznos dolgot megtanultambelőlük, de rá kellett jönnöm, hogy abból sem lehet mindent megfogadni.

Az ösztönünknél nem lehet jobb semmi!!!!!

2009. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én sok könyvet elolvastam első szülőként, és nem is azokból, inkább az okoskodó rokonokból és okostojás védőnőkből lett elegem. Megzavart, hogy minden könyv mást ír, és egyedül a Suttogó volt az, ami nagyjából helyretette a dolgokat bennem, persze nem szentírásként alkalmazom. Igazából abból volt elegem, hogy mindenki csesztetett, mert nem volt elég tejem, majd utána már nem is szoptattam, és ez volt az egyetlen könyv, ami nem úgy kezelte a tápszerező anyukákat, mintha balfékek lennének.


4 hónapos kisfiú anyukája

2009. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én elég sok szakkönyvet olvastam az elején, mert sok olyan dolog volt, amiben nem volt, akitől tanácsot kérhettem volna. Mert ugye biztos van egy csomó dolog, amiben hallgathatunk az ösztöneinkre, de sajnos az ösztöneink nem adnak választ arra például, hogy mivel ápoljuk a köldökcsonkot, mit kezdjünk a koszmóval, mikortól adhatunk olajat a főzelékébe... stb. Szóval én szerettem a szakkönyveket, mint információforrásokat, de ez nem jelenti azt, hogy a gyereknevelési kérdésekben hallgattam is rájuk. Abból a célból jók voltak, hogy elolvastam, mit szoktak, vagy mit lehet csinálni. Aztán innentől hallgattam én is az ösztöneimre. Nekem a sok okostojás SZAKEMBER tanácsából van elegem, akik hülyeségekkel ijesztgetik az anyukákat és másodjára az ellenkezőjét mondják az előző alkalommal mondott tanácsnak...
2009. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok,és az utolsónak üzenem,h nem akarnak a szakemberek rosszat,de tudomásul kell venni,h a dolgok változnak.Az én nagy fiam 16 éves múlt,és akkor még teljesen normális dolognak számított,h 4 hós kortól elkezded a hozzátáplálást.Most ezt 6 hós kortól ajánlják!Ma sokkal több mindent tudnak ezekről a dolgokról,mint akkor.Biztos vagyok benne,h 10 év múlva a ma jónak és elfogadottnak tartott dolgok 80%-a már nem lesz jó,és mást fognak tanácsolni!!!Változik,fejlődik a világ.Ennyi.
2009. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmmm. én akkor kacagtam nagyo, mikor az olvasam, hogy szoptatás előtt "pihenjen, lazuljon el és vegyen meleg fürdőt". A babócám mai napig (hat hós) tízszer szopik. Ki se kéne szálljak a kádból egy évig :)). Na de azért nem minden hülyeség. A normák, azok igen. Hogy ennyi meg ennyi idő alatt ennyit meg ennyit kell fejlődjön, vagy szopjon vagy másszon stb. Szerintem ha nem létezne mérleg, hirtelen kiderülne, hogy mindenkinek elég a teje. Minden baba normálisan fejlődik (majdnem), ha négy hósan fogzik, ha egyévesen, ha ül, ha áll először.

A másik fő baj, amikor a szakemberek ilyen norma-mániásak. Amúgy én a gyerekorvosommal maximálisan elégedett vagyok. Rá hallgatok csak. És hát a könyvvek mire megjelennek, nagyobbrészt túlhaladottá válnak, ez van ilyen gyors a világ. Vagy felveszed ezt a ritmust és megzakkansz, vagy tényleg a babádat figyeled és alkalmazkodsz hozzá. Néhány dolgot azért nem árt tudni.

2009. jan. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!