Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel etetitek a vörösfülű...

Mivel etetitek a vörösfülű ékszerteknősöket? Szakkönyvek szerint kell egy zselés trutyit késziteni amibe garnélarákot, tintahalat és uszonyostól, pikkelyestől halhúst is kell mixelni.

Figyelt kérdés
Több receptet is olvastam, garnélarák mindegyikbe kellett. Hol lehet kapni, és mennyiért?
2009. jún. 27. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi vettünk neki eleséget az állatkereskedésben. Ékszerteknősnek valót. Van többféle, volt amikor felváltva kapott belőle. Olyat vettem, ami épp volt, ilyen zselét sosem készítettem.

Néha kaptak legyet is kis parízel vagy sonka szeleteket meg már nem emlékszem... :)

Szerintem simán megteszi a rendes eleség, amit jobb helyeken kapsz. Nekünk sok teknősünk volt és sokáig éltek és szépen fejlődtek így is.

2009. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 sárgafülű ékszertekim van, de az etetése teljesen megegyezik a vörösfülűvel. Én fagyasztott apróhalakat szoktam adni, néha gilisztát, és legyet.
2009. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A teknőseink kizárólag normális nyers húsokat kapnak (apró hal, csirkemell, marha és disznóhús) Valamint csigát. rovarokat, gilisztát és alkalmanként salátát.

Sosem kaptak műkajákat sem teknőstápot, már mind tíz éven felüli, gyönyörűek, egészségesek és hatalmasak.

Parizert, sonkát meg ilyesmit TILOS a teknősöknek adni - akár meg is halhatnak tőlük!

2009. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! A hetedik emeleten városban lakva, hogyan juthatok rendszeresen csigához, gilisztához, rovarhoz? No és télen?
2009. jún. 27. 17:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, tényleg köszönöm a válaszokat. A kereskedőknél csak egy féle száritott kaját lehet kapni. Ezt eszi évek óta. Marhahúst adok neki, salátát szintén. A tubifexet nem eszi meg. Száritott apróhalat kaptam. Fagyasztottat már évek óta nem, amióta bezárt a kisbolt a közelünkben. A nagynál nincs. Lisztkukacot is kapott amig a kisbolt volt. Egyéb nagyobb halból is adok neki, de abban nincs benne a halcsont, illetve csak néhány szálka. A múlt nyáron egy imádkozó sáska jött be hozzánk a felmosómoppal szétnyomtam, aztán megkapta. Mármint az imádkozót. Két perc csodálkozás után neki esett és megette...
2009. jún. 27. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:

A hetedikről is le lehet menni sétálni egy közeli patakpartra v rétre.... persze télen sehol nem találsz csigát, de szerintem ez természetes jelenség;)

Nyers apróhalat lehet kapni a Metroban (kb 1kg-os kiszerelésben fagyasztva. A halacskák kb 5-6cm-esek - a mieink imádják)

Az imádkozósáskát én sajnálnám odaadni mert nagyon szép és ráadásul védett állatka...

2009. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésedre visszatérve: a garnélarák elég drága pontosan nem tudom mennyi, mert magamnak sem szoktam ilyet venni:)(szintén Metroban v más nagyobb boltban megtalálod) Még sosem hallottam ilyen "trutyi" készítésről, de öszintén nem tünik túl gusztának. Akkor már inkább frissen add oda a halacskákat, mint zselésítve. Az ékszerteknős természetes kajái közé amúgy sem tartozik a garnéla és a polip.
2009. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Mert a 7. emelet miatt feltételezem, hogy valami nagyobb városban.
2009. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Budapesten és a Metroba nincs belépési lehetőségem.
2009. jún. 28. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Gilisztát nem is, de pl. valami pióca szerűt rendszeresen találok a tubiban. Fagyasztott halat, szúnyoglárvát, lisztkukacot, tubit, vízibolhát rendszeresen tudok adni a teknősöknek. A dobozos kaják és a vitamin pedig ennél könnyebben beszerezhető cuccok.

Mindez a III. kerületre vonatkozik, máshol lehet, hogy sokkal rosszabb a helyzet.

2009. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!