Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha túl...

Mit lehet tenni, ha túl érzékeny a babám?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom nagyon érzékeny baba lett. Férjemen és rajtam kívül senkit nem "kedvel". Idegen arc láttán azonnal sír, majd sikít, üvölt. Órákig tart míg megnyugtatom. Ha idegen helyen vagyunk (bármelyik családtagunknál), csak az én kezemben hajlandó lenni, és azt is csak max.2 órát. Sehová sem tudunk menni.
2010. jan. 25. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez átmeneti, majd elmúlik.

Ilyen korabn mind két gyerekem félt az idegenektől.

Aztán nagy meg annyira barátkozós lett, simán leáll(t) idegenekkel, beszélgetni, akárhol voltunk.

A kicsi, lány, most 10 hónapos,még mind a kettő nagyapjától sírva is sírva fakadt, pedig az egyiket minden hétköznap, amásikat minden hétvégén látja.

Csak az apjával, anyámmal és velem, meg abátyjával volt kibékülve.

Nyárom bementünk a festékboltba, meglátta az eladót (férfi volt és ráadásul szakállas) és felsíkított, majd elkezdett bőgni:-))

Most meg akármerre megyünk, midenkire vigyorog.

2010. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is egy kis mimóza volt ebben a korban, elég volt, ha gyereksírást, vagy csak hangosabb hangokat hallott (pl. a strandon viháncoltak más gyerekek), már bömbölt is. Most 11 hónapos, és olyan vagány, bátor, hogy csak lesek :-)
2010. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ennyi idősen ugyan nem sírt,de esze ágában sem volt pl. nevetni másokra,csak vagy fél óra múltán...

Most 9,5 hónapos,és mindenkire vigyorog,de kb 1 hete vettem észre,hogy bújósabb,huncutkodik ha valaki jön hozzánk.El kell telnie 10 percnek,addig csak a hátam mögül kukucskál,és vigyorog másokra.Vagy pl. a dokinál az asszisztens amikor méri sír,és egyből a nyakamban van.Vannak ilyen időszakaik a babáknak.El fog múlni!

2010. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kislányom már 2 éves lesz nemsokára, és még mindig ilyen félős. Csak azért írom ide, ha más is elolvassa, tanulhasson belőle: ilyennek született, ilyen jellem és kész! :)


A kisfiam, aki azóta született, mindenkire vigyorog, pedig még csak 3 hónapos lesz. Ő meg ilyen :)

2011. jún. 27. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

2010-01-25 11:16 - os vagyok.

11 hónaposan volt ugyan egy vagányabb időszakunk, most 2 és fél éves a fiam, és annyira félénk, érzékeny, hogy az már szinte aggasztó.

Ez is egy érdekes adalék a témához :-)

2011. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!