Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "vegyes" szülőnek lenni?

Milyen "vegyes" szülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Nekem csak egy kisfiam van/volt és nemrég megszületett a pici lányom.

Sokáig aggódtam mennyivel másabb lesz egy "kiscsajjal".

Volt még valaki közületek hasonló helyzetben?


2010. jan. 25. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok különbség van ilyen pici korban kisfiúk és kislányok között..igaz, nálunk bőven van viszonyítási alap: 2 fiam, 2 lányom van.. Az első nálunk is fiú, aztán felváltva születtek "vegyesen". Azon kívül, hogy kicsit másképp kell pelenkázni, popsit ápolni, szerintem nincs különösebb probléma. A lányaimat és a fiaimat is igyekeztem úgy nevelni, hogy a lányok ne legyenek kis nyafka lányok, a fiúknak ugyanúgy megtanítottam, hogy vegyék ki a részüket a házimunkából..Elmondhatom, hogy a 17 éves nagy fiam ugyanúgy besegít pl. a főzésbe, mint a nagyobbik lányom, sőt néhány dolgot meg is tud főzni. A lányok meg nem voltak felkapkodva, ha megütötték magukat, így nagyon ritkán volt sírás 1-1 esés miatt. A nagy lányom ugyanolyan talpraesett, mint a fiúk...
2010. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam 6 és fél éves volt, mikor emgszületett a kiscsaj. A régi dolgokra már nem igazán emlékeztem, csak arra, h a fiam nem ragaszkodott ennyire hozzám. Igaz ő tápszeres volt, a lányom pedig 13 hónapig szopott.

A fiam nem játszott sokáig el egyedül, a lányom jobban elvan egyedül. A másik, a fiam aludt éjszaka, a lányom meg a mai napig többször kel :(

2010. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!