Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Töltenél éjjel 3 órát babád...

Töltenél éjjel 3 órát babád mellett, mert nem alszik vissza?

Figyelt kérdés

19 hós, most nagyon rosszul alszik. Úgy alszik el, hogy mellette fekeszem és fogom a kezét. Este még ki tudok jönni, mert álmos, hamar beájul, de éjjel katasztrófa és egyre rosszabb. Tegnap éjféltől 3-ig ültem mellette, nem engedett ki.

Ennek véget akarok vetni, de egyenlőre nem vált be az altatási módszer sem, annyira hisztizett még éjfélkor is.

Mit tegyek? Annyira kimerült és tanácstalan vagyok már, nem beszélve arról, hogy 5 hét mulva jön a kistesó...

(apát nem fogadja el este és éjjel sem...)


2010. jan. 24. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

nem.

az pedig baromság, hogy "érzi kistesót" ugyanmár, hogy a francba érezné?!

egyszerűen megszokta, hogy órahosszákig szórakoztatod éjjel.

nagyon sajnállak, mert TUDOM, hogy ez milyen nehéz, de ne ülj mellette.eleget virraszthatsz majd az újszülött babáddal, ne kínozd magad. meg fogja szokni pár nap alatt a babád, és nem lesz gond:)

2010. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Hány gyereked van? Nekem 4..Érdekes módon, bárhogy is igyekeztem felkészíteni őket arra, hogy testvérük fog születni, mégis megviselte őket..szerencsére nem nagyon, de észre lehetett venni rajtuk..Amikor már látszott a pocakom és ugye beszéltünk neki/k arról, hogy odabent baba van, bizony vetélytársként kezelték néha... Ők még nem tudják megfogalmazni a félelmeiket..így aztán nyűgösebbek, nehezebben, rosszabbul alszanak... Ha a szülő ezt még tetézi is pl. azzal, hogy nem foglalkozik az ő félelmeivel, ez csak egyre rosszabb lesz... Kedves kérdező! tudom, hogy nehéz, mert ezt én is átéltem... Próbálj nappal minél többet a naggyal lenni, éreztesd vele, hogy ő ugyanolyan fontos, mint eddig és a pici nem fogja őt kitúrni sehonnan! Vond be őt a pici várásába! Ő is rendezkedhessen, dönthessen, elég ha azok csak apróságok...neki ezek is fontosak lehetnek. Ha majd megszületik a pici, akkor is lehessen ott, mikor a picit szoptatod, adj neki "munkát" pl. kiviheti a használt pelust, hozhat tisztát, segíthet a fürdetésben stb.. Annyi apró dolog van, amiben segíthet..és persze ezekért bezsebelheti a "nagynak" járó dicséretet... Nekik ez nagyon fontos, hiszen eddig körülöttük forgott a világ és most megváltozik a helyzet, jön egy ismeretlen, amiről még nincs tapasztalata és fél attól, hogy mi lesz...
2010. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Hihetetlen! Azok a válaszok vannak lepontozva, amire igen a válasz. Bu.kó pr.mit.v emberek! Ez egy kérdés, amire mindinki a saját tapasztalata szerint válaszol/válaszolhat.
2010. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A pontozásra nem adok, tudom vannak hobby lepontozók. Én mindenki válaszát hasznosnak és zöldnek tartottam-tartok és fogok is tartani, elvégre azért vagyok itt.
2010. jan. 25. 14:04
 15/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok, hogy ilyen pici mellett be mertetek vállalni még egy picit.

Nagyon sok türelemre lesz szükséged, mivel a kicsi is érzi, hogy ott toporzékol már a tesó és most féltékeny rá, hogy esetleg kevesebb időd lesz rá.

Jó egészséget!

2010. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!