Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Töltenél éjjel 3 órát babád...

Töltenél éjjel 3 órát babád mellett, mert nem alszik vissza?

Figyelt kérdés

19 hós, most nagyon rosszul alszik. Úgy alszik el, hogy mellette fekeszem és fogom a kezét. Este még ki tudok jönni, mert álmos, hamar beájul, de éjjel katasztrófa és egyre rosszabb. Tegnap éjféltől 3-ig ültem mellette, nem engedett ki.

Ennek véget akarok vetni, de egyenlőre nem vált be az altatási módszer sem, annyira hisztizett még éjfélkor is.

Mit tegyek? Annyira kimerült és tanácstalan vagyok már, nem beszélve arról, hogy 5 hét mulva jön a kistesó...

(apát nem fogadja el este és éjjel sem...)


2010. jan. 24. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Én simán ott hagynám. Kis ringatás, szeretgetés, aztán ott kell hagyni, mert épp most nő a nyakadra. Pár napig talán nehéz lesz neki is és neked is, de hidd el, megéri.
2010. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem egyszerű a helyzeted! Valószínűleg érzi, hogy minden megváltozik körülötte. Érzi, hogy jön a kistesó. Bizony ez általában nem könnyű időszak. Sajnos jó ötletem nincs, ami nem viselné meg még jobban..Lehet, hogy amíg a kórházban leszel, kénytelen lesz apához szokni...
2010. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Igen..csak aztán majd tedd rendbe a lelkét, amikor kitör belőle pár hét múlva a testvérféltékenység..Én épp emiatt nem hagynám ott..Nappal nincs semmi baja?
2010. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Úúúú..szegény te!

Biztosan nagyon ki lehetsz merülve.Remélem átmegy ez rajta,mert ha meglesz a pici baba,akkor így nehezebb lesz.

Kitartást,és minden jót a szüléshez!

2010. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is 19 hós, nem jön kistesó, de éjjel többször felkel szopik még, apa itt sme jó csak én, iagz legtöbbször visszaalszik, de van amikor egy órát én is fent vagyok, olyankor a félhomályban az ablakhoz viszem, , ha leteszem sír, akkor felveszem. fáj valamije én érzem, csak nem tudom mije, mert vannak nyugis éjjelek.

kitartás. meg fog oldódni, esteleg adj neki citromfű teát, lassan meg fogja szokni, isziuk majd belőle, és fürdesd jó sokáig. talán jobban alszik.

2010. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Én ott maradnék!Nálunk is szokott ilyen lenni.Ritkán de van. Én sosem fogom sírni hagyni. Maradj vele, ha megjön a tesó már nem fogsz tudni, de addig ki kéne bírnod! Kitartás neked!
2010. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1 évesen már megtaítottuk egyedül aludni , de most nem jól vette a lapot, így feladtam. Nem akarnám még jobbn bántani, biztos a tesót érzi, de ez így sem állapot. Abszolut tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Már december eleje óta ez megy, vannak kicsit jobb éjjelek, mikor hamar elalszik és csak egyszer kel, de most megint egyre jobban tragédia...

Szívem szerint megint rászoktatnám az egyedül alvásra, azt tartom normálisnak mindneki szempontjából.

Nappal nincs vele gond, kicsit akaratosabb, hisztisebb, sértődékenyebb, az igaz, de ki tudja, hogy a korral jár, vgy a tesó miatt van... de ez már hónapok óta ilyen, tehát nappal nem mondanám másnak, mint eddig.

Attól félek leginkább, ha így marad minden, és meglesz a kicsi, én épp szoptatok, mikor ő rázendít, akkor mi lesz?...

2010. jan. 24. 21:56
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen töltnék, és nagyon sokat töltöttem. A kislányom 21 hónapos múlt. 17 hónapos korában kezdődtek az ilyen éjszakák, amiket te is írsz. Légy türelmes, ha mindig ott vagy, ezt a gyerek megszokja, hogy számíthat rád. Nálunk kb. másfél hónapja múlt el ez az időszak, hogy ott üljek. Nálam is 2-3 óra volt ilyenkor az ottlétem. Most már ha megébred, átmegyek, elmagyarázom neki, hogy anya is alszik, másik szobában saját ágyában. Ilyenkor megismétli nevetve amit mondok. Megkérdezem, elmehetek-e, ő pedig bólogat. Elbúcsúzom, és otthagyom. Elalszik egyedül. De csak éjjel. Este én is úgy altatom ahogyan te. Kitartás, magyarázd meg neki, hogy álmos vagy, mész te is aludni. Hidd el, elnövi.
2010. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De már nincs időm kivárni az időt szülésig...
2010. jan. 24. 22:00
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lesz rosszabb, hogy most ott vagy vele és ha jön a kistesó, akkor hagyod ott? Szerintem ez még rosszabbul adja magát. Anya azért hagy egyedül, mert a kistesóval van. Szerinted mennyire lesz féltékeny?

Inkább most próbáld meg egyedül hagyni.

2010. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!