Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9honapos babätoknak milyen...

9honapos babätoknak milyen kajäkat adtok enni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Én 9 hónaposan a következőket adtam:


Főzelékek mindenféle zöldből

sárgarépa, petrezselyem, zeller, krumpli, karalábé, cékla sütőtök, karfiol, kelkáposzta, fejes káposzta, cukkini, brokkoli.

A főzeléket mangalicazsíros fehérlisztes hagymás-fokhagymás rántással készítettem.

Húsok közül csirkemell, csirkemáj, feltétnek a főzelékre, tojássárája, túró szintén főzelékbe.


Gyümölcsök közül leginkább alma, banán, körte, mert ezeket kedvelte. Őszibarackot ritkán, azt annyira nem díjazta, de többször vettem neki olyan édes, furcsa narancsszínű egzotikus gyümölcsöt, aminek soha nem tudom megjegyezni a nevét. Akkora mint egy alma, csak kicsit hosszúkás. Tejpépet evett, babapiskótát, néha kapott nápolyit, vajas kenyeret.

2010. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden főzeléket (2 adag) úgy kezdek, hogy egy fej hagyma, 2 fokhagyma olívaolajon megpárolva, rá a hús, (általában csirke vagy pulyka), majd mindenféle zöldség. Általában egyszerre 4-5 félét is teszek bele. (A védőnőm szerint lencsén és babon kívül mindent ehet.) Mindig van ami dominál: cékla, borsó (külön főzve, paszírozva), répa, cukkini, spenót vagy sóska (egyszer egy héten). De majdnem mindenbe teszek pár szem fehérrépát, kelbimbót, karalábét, sütőtököt. Felkockázva van a fagyasztómban mindenféle. Sűríteni rizzsel vagy krumplival szoktam. Hetente kap bele egy kis főtt tojássárgáját.

Egyszer egy nap eszik főzeléket, háromszor tápszert, egyszer Sinlacot keverek valamilyen gyümölccsel. Nemrég narancslével kevertem ki, de most megunkta, banán, barack, vagy alma van benne. Bulátát kap néha, más darabosat nem hajlandó, kiköpi. Semmi tejterméket nem ehet még nagyon sokáig, ekcémás.

2010. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!