Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El van dugulva 6 hós fiam...

El van dugulva 6 hós fiam orra, alig kap levegőt szopizáskor. Nem engedi az orrszívózást, sem az orrcseppet. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha kellemetlen is neki, szívd az orrát! Nem csak amiatt, mert így jobban fog levegőt kapni, de az orrában, homlok és arcüregben pangó váladék sok kellemetlenséget okozhat. Emellett mivel a babák orra és füle között összeköttetés van, ami elég rövid, az orrváladék könnyen bejuthat a fülbe, ahol komoly fertőzés melegágya lehet..aztán meg akár fel s szúrhatják a kis fülét, amit nem kívánk senkinek.
2010. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyem sem engedte, de sajnos meg kellett csinalni. Orrszivo porszivoval par masodperc, az elejen visitott mintha olnem, mire rajott hogy utana jobb lett, elhallgatott. Nekem ejszaka okozott nehezseget, mert 5-6 szor felebredt, nem aludta ki magat, nyugos volt masnap. Szoval a orvossag is keseru, megis meg kell enni. Kis kezi orrszivoval ne kinozd, mert alig szed ki valamit, a tortura meg ugyanaz. Vedd az oledbe, a ferjed meg szivja ki neki gyorsan.
2010. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy drasztikusan hangzik,de mikor egyedül voltam itthon a következő módon szivtam ki az orrát:a gyerek fölé térdeltem és lefogtam a fejét.Igy nem tudott mozogni és gyorsan megvolt.Most már 14 hónapos és hagyja magát...
2010. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha el van dugulva előbb orrcseppet használj és ha szörtyög már, akkor szívd ki, mert különben a füle felé préselődik a cucc.

sajna nálunk is nagy hadakozások voltak, de jó, hogy kitakarít...

homeopátiás szer is segíthet pluszban, mindenesetre ártani nem fog:

SAMBUCUS NIGRA 5 CH napi 3x5 golyó

Szopós kisbabák orrdugulásának fő szere.

Gyakran használt homeopátiás szerek:


Pulsatilla (15 CH) – éjjel száraz és dugult az orr, reggel és napközben sárgás, sűrűbb az orrváladék.


Dulcamara (9 CH) – ha nedves hidegben fázott meg a kicsi.


Nux Vomica (9 CH) éjjel száraz és dugult, reggel sokat tüsszög és kicsit folyik az orra.


Sambucus nigra (9 CH) – az orr száraz és dugult, de szipogás hallatszik, szopásnál nehezen kap levegőt.


Adagolási javaslat:

A szereket a Pulsatilla kivételével 9 CH-ban adjuk. A Pulsatilla 15 CH-ban ajánlott. Vízben oldjunk fel öt golyót (nem kell megvárni,míg teljesen feloldódik) és műanyag kiskanállal adjunk a baba szájába egy kis folyadékot naponta 3-4-szer.

Három nap alatt javulnia kell a tüneteknek. Ha mégsem javul az kisbaba állapota, forduljanak orvoshoz.

2010. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg az orrszívás a legjobb! Ha ketten vagytok egyszerűbben le lehet fogni. Ha pedig egyedül vagy, akkor is meg tudod oldani. Fektesd le a picúrt, menj a feje mögé, s ha a sarkarda ülsz, a combjaid közé tudod fogni a fejét, így stabilan tudod tartani. Egyik kezeddel összefogod a kezeit, a másikkal pedig szívod. Nekem ez a póz volt a legtutibb, s pikk pakk megvolt. Tudom, nem könnyű, én is nagyon sajnáltam, de hidd el, sokkal jobb lesz. Kijön a csúnyaság, nem zavarja, s ami a lényeg, nem tapad neki le. Ugyanígy csináltam az orrsprayt is előtte. Jobbulást!

3 és 1/2 éves csajszi, 18 hónapos srác és 13 hetes pocaklakó anyukája

2010. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb: csavard bele egy plédbe, csak a feje lógjon ki, így gyorsan ki tudod neki szívni - mert azt muszáj!!
2010. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4hónapos és 3napja "kínzom" én is.Nincs mese,muszáj.A térdelős módszert én is csináltam mert párom nem volt itthon.Sikerült.Valahogy szívd ki mert komolyabb baja lehet ha az a sok cucc ottmarad.
2010. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha tüsszentene, az segítene valamit, de az orrszívás az igazi.
2010. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, én kis terpeszben ülök, a keze-lába az én lábam alatt, a feje a combom között, és így ki lehet szívni. muszáj, ez az ő érdeke is. amúgy az én kislányom 1 éves, és üvölt , sír amikor orrszívás van. amikor vége, már megy is a porszívóhoz, és elkezd a csövével hülyéskedni, és magyaráz közben. szóval gyanítom, hogy nem érte maradandó károsodás a lelkét. :)))
2010. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!