Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom balesetmentes...

Hogyan tudom balesetmentes területté tenni a lakást? Vagy nem is kell aggódni?

Figyelt kérdés

Állandóan aggódok, hogy elesik a Törpém. 8 hónapos, ha tud kapaszkodni feláll, és már enyhe kísérleteket tesz az elindulásra.

Csak a konyha ill. a fürdő járólapos, a lakás többi része parkettás, és ahova tudtam, szőnyeget tettem le.

Persze az elesés nem elkerülhetetlen, de amit lehet, szeretnék megtenni hogy minél kevésbé üsse meg magát, ha "sikerül nyuszit fogni".

Ti a konyhába, vagy olyan helyre, ahol járólap van, pl. fürdő, beengeditek a gyereket?

Vagy én aggódom túl?


2010. jan. 24. 16:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
az én kislányom is fel tudja nyitni, de meg van neki tiltva. próbálkozott, de mindig következetesen megakadályoztam, most már nem próbálja. amúgy olyan kis ravaszak. az enyém újabban azt csinálja, hogy ha rászólok, hogy valamit nem szabad, akkor abbahagyja, majd kisvártatva újra kezdi, rászólok, akkor mintha süket lenne, folytatja, akkor odamegyek, elviszem onnan, akkor kicsit később megint odamegy, megpróbálja, szólok neki, "nem hallja", stb. egy darabig elszórakozunk így. aztán egy idő múlva már úgy csinálja, hogy rám néz, jelentőségteljesen, mintegy felszólítva, hogy tiltsam meg. utána már ha épp kezdené, akkor ő maga áll meg, és mutatja, hogy nem szabad. csak előtte ezerszer meg kell tiltani, hogy lássa, komolyan gondolom. Olyan aranyosak. :)))
2010. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hát, azt hiszem "szabadjára engedem". Eddig is mehetett mindenhova, de általában ott voltam mögötte, és közbeléptem mielőtt gond lett volna. A sarkos, hegyes kisasztalokat likvidáltam, kaptunk rokonoktól gömbölyített sarkú dohányzóasztalt, meg tévéállványt.

Egy helyen kell még alkotnom valamit, a konyha és a nappali között (nálunk is egyben van minden) pattintott téglából csináltunk pultot, arra szabatok valami bútorlapot, mert az veszélyes. Ahány helyen pattant, annyi éle van a téglának, ha annak nekiesek, akkor szakad a bőre is.

De úgy veszem észre, hogy ott szeret lenni, ahol én is vagyok, úgyhogy rendszeresítek egy babapolcot, ahonnan tényleg pakolhat.

Ja, ma rájött, hogy ha porszívózók, és a masina az ágy elé kerül, akkor fel tud mászni az ágyra. Hipp-hopp, feltornázza magát a porszívó tetejére, aztán onnan már gyerekjáték az ágy. Azt hittem rosszul leszek. És 8 hónapos, mi lesz később! :)) Persze ha felért, diadalittasan vigyorog vissza rám. Meg tudnám zabálni.


Köszi a válaszokat mindenkinek!


Ja, a szőnyegek jó nagyok, nem tud megcsúszni alatta, és még el sem esett benne.

2010. jan. 26. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!