Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom balesetmentes...

Hogyan tudom balesetmentes területté tenni a lakást? Vagy nem is kell aggódni?

Figyelt kérdés

Állandóan aggódok, hogy elesik a Törpém. 8 hónapos, ha tud kapaszkodni feláll, és már enyhe kísérleteket tesz az elindulásra.

Csak a konyha ill. a fürdő járólapos, a lakás többi része parkettás, és ahova tudtam, szőnyeget tettem le.

Persze az elesés nem elkerülhetetlen, de amit lehet, szeretnék megtenni hogy minél kevésbé üsse meg magát, ha "sikerül nyuszit fogni".

Ti a konyhába, vagy olyan helyre, ahol járólap van, pl. fürdő, beengeditek a gyereket?

Vagy én aggódom túl?


2010. jan. 24. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem ugyanez a gondom :( :) azért mosolygok is, mert nálunk is ha beindul, ott kő kövön nem marad, megnézi a pelenkázót, húzogatja a telefonzsinórt, ütögeti a játékait...stb. ami nálunk félelemre ad okot, hogy viszonylag régi bútorok vannak, sarkokkal és előszeretettel közlekdeik arrafelé. Hát én megyek utána inkább, nehogy baj legyen, és próbálom a szobában tartani... De mondjuk valahol olvastam, hogy nem kell túlzottan aggódni, mert a gyerek a saját tapasztalatain át tanul... hát én óvatos duhaj vagyok, engedem, de utánamegyek mindenhova:)

2010. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én beengedem a járólapra is. Nem tud olyat esni, hogy összetörje magát, csak ha botlik valamiben, vagy magasról gyalogol le.
2010. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte az egész lakás egybe van nyitva, így nem tudom és nem is akartam elzárni sehonnan (kiv. wc. spejz). A fürdőszobában olyan helyre teszem a mosó és tisztítószereket, ahol nem érheti el, a konyhában is csak az egyik szekrényajtót tudja kinyitni, ott olyan dolgok vannak, amivel akár játszhat is (műanyag tálak, tálkák). A konyha, ebédlő, fürdő járólapos, máshol mindenhol parketta van. Szőnyeget direkt nem tettünk sehova. Egyrészt mert fogja a port, másrészt mert csúszkálnak. A pici is könnyen megbotlana benne. Soha, egyik gyerekemnek se lett baja attól. hogy elesett. Nagyon hamar megtanulták, hogy hogyan kell úgy esni, hogy ne a fejük koppanjon. Nem buták ők, ha engedjük őket tapasztalatokat gyűjteni, azokból tanulnak és nagyon gyorsan hasznosítják a tanultakat... A kislányom 16 hónapos, 7 hónaposan állt fel, utána kapaszkodva közlekedett a lakásban és az udvaron is. Ő is esett néhányszor, rám/ránk nézett, hogy mit szólunk, hogyan reagálunk..ha láttam, hogy nem történt nagy baj, nem koppant nagyot, mosolyogtam, annyit mondtam:"Jól van! Ügyes vagy! Állj Fel!" Érdekes, hogy máig 10-ből 9 esetben ő is vigyorogva pattan fel és szalad tovább....
2010. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódni, de azért érdemes odafigyelni! Érdekes, hogy te mindenhova szőnyeget teszel. Én pont felszedtem a szőnyegeket. Anyóséknál viszont nagyon sok van, kicsik és a gyerek sokkal többször elesik mint itthon. Én nem tettem sarokvédőket és társait sehova. Néha elesik, vagy beveri magát, de ettől tanulja meg, hogy mire kell figyelni. Ha agyonaggódod magad akkor is beüti magát és sírni fog, de szerintem jobb ezt minél kisebb korban megtapasztalni, mert akkor még alacsonyabbról esik és talán kisebbet is esik, ha meg mégsem, akkor meg könnyen elfelejti. Jó babázást kívánok! :)
2010. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szintén járólap és parketta.


Nos a parkettán csúszik a szőnyeg, így vettem alá csúszásgátlót baromi drágán. Felesleges volt :) Úgyis lemászik a szőnyegről a parkettára.


Sarokvédők. Hát több féle fajtát vettem a 85 Ft/db tól a 150 Ft/db ig. Kismókusom rögtön ráveti magát, akár fehér akár barna mert az nem volt ott és újdonság. Sajnos mindegyiket képes leszedni! Volt aki azt mondta, ragasszam fel pillanatragasztóval...ja és egy év múlva vegyek új szekrénysorokat mert szedi a fóliázást is. :D


Nohát az ágyról lefelé lesni, billegni a legnagyobb móka. Ezért csak amikor vele vagyunk engedjük fel a fotelba, kanapéra. Hagyjuk hintázzon és amikor elveszíti az egyensúlyát mielőtt a földre érve kitörné a nyakát lábát akkor kapjuk el. Pár napig utána nem is csinálja, kell hogy érezze a magasságot :)


Szóval inkább ott vagyok mögötte és hagyom essen keljen.

2010. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az esésekről: ha segítek azonnal lábra álni, nem is sír:)
2010. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is egyben van az alsószint.Igy mindenhova jön, de ha nem is lenne egyben akkor is jöhetne.

Nagyon okos gyerek amit nem szabad(szekrényből kivenni a tisztitószereket, wc-be nyúlkálni, konektorba sem stb.)nem is erölteti.Járólap van + szőnyeg, de azt én is észrevettem hogy a szönyegben gyakrabban esett eleinte.Sarokvédőt nem vettem,én a konektortól féltem de szerencsére egyáltalán nem érdeklődik iránta,de azért bedugaszoltam.

Én nem vagyok ennyire félős, persze voltak esések de szerencsére nem lett soha semmi baj.

Ill a konyha, ahova akkor nem jöhet be ha főzök,sütök.Ezt tudja is ilyenkor megáll a "bejáratnál" és néz,de nem jön be.

üdv 17 hónapos anyuka

2010. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a vegyszereket, ide értve a szappant, tusfürdőt, sampont, krémeket kellet leginkább elpakolásznunk. Imádja a fiam a keserű ízeket. És hamar rájött, hogy az ilyen flakonokban milyen finom dolgok vannak. Amúgy mindenhová mehet, kivéve WC-t. Ha nem figyelek oda, és véletlen nyitva hagyom az ajtót, akkor képes a WC vizében pacsálni.
2010. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mindenhova mehet 8úgyis követő üzemmódban van, nem is lehetne kitiltani sehonnan). a vegyszereket elpakoltuk, és ezzel slussz. amit nem szabadott megfognia, piszkálni, azt szépen megtanulta. ja és a konnektroba vettünk védőt. a zsinórokat nem piszkálja, a szemetest sem, van egy rész a konyhában, mit feltöltöttem műanyag vackokkal, azt pakolhatja, a többit nem. a wc-nek meg mindig lehajtjuk a fedelét, mert ő is pancsolna benne. ja és itthon tapadós (szilikonos) talpú vastag zokni van rajta. abban nem csúszik el. most 13 hós, 10 hótól lépegetett bútorok mellett, és 11 hósan kezdett járni.
2010. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

21:39 vagyok.

Nálunk is le van hajtva a WC tető, de berohan a fürdőbe és rögtön felnyitja atetejét és pacsál. Nagyon ügyes fiam van ám!

2010. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!